Post

Jak zainstalować kryształowe żyrandole

Wybór odpowiednich żyrandoli doda wspaniałej atmosfery i stylu do Twojego domu. Jednak istnieje szeroka gama żyrandoli różniących się designem, wykończeniem i rozmiarem, wybór idealnego dopasowania nie jest łatwym zadaniem i dużą inwestycją naszego czasu. Nawet po znalezieniu idealnego żyrandola, instalacja będzie kolejnym bólem głowy dla wielu z nas, jak również. Aby pomóc odpowiedzieć na pytania naszych klientów o instalacji żyrandola, weźmiemy dwa rodzaje żyrandoli, żyrandol do jadalni (styl wiszący) i żyrandol do foyer (styl sufitowy), z SOFARY jako przykłady, aby wyjaśnić proces instalacji krok po kroku.
 
UWAGA: Przed instalacją, ty potrzebujesz sprawdzać z twój domowy budowniczy lub instalator upewniać się że twój sufit może wspierać ciężar żyrandola. Jeżeli ty no jesteś profesjonalnym elektrykiem, ty potrzebujesz zatrudnić profesjonalnego elektryka robić elektryczną część instalacji.
 
Po tym jak podstawa jest zainstalowana i przewody elektryczne są podłączone, wiszące kryształowe sznurki powinny być proste do przodu. To wymaga trochę czasu i cierpliwości, ale jest to całkowicie wykonalne przez siebie. Możesz też zatrudnić osobę, która zrobi to za Ciebie, a jej stawka godzinowa będzie znacznie niższa niż profesjonalnego elektryka. ???? 
 

KROK 1: Przygotowanie

Upewnij się, że wszystkie części, które potrzebujesz do produktu są dostępne w oparciu o instrukcję przed rozpoczęciem procesu instalacji żyrandola
Jak Instalować Świecznik- Produkt Akcesoria | Sofary
1.The narzędzie ty potrzebować
Drabina, szczypce, ściągacz drutu, śrubokręty, wiertarka (opcjonalnie), wiertło (opcjonalnie)
 
Wskazówki: Jeśli montujesz do konstrukcji nośnej, będziesz również potrzebował narzędzi opcji.
 
2.Wyłącz zasilanie
Wyłącz zasilanie w skrzynce elektrycznej, aby uniknąć możliwego porażenia prądem.
 
jak zainstalować żyrandol - wyłącz zasilanie | Sofary
Wskazówki: Aby zapewnić bezpieczeństwo, możesz przetestować za pomocą pióra pomiarowego lub możesz włączyć przełącznik światła, aby upewnić się, że zasilanie jest wyłączone.
 

KROK 2: Zainstaluj wspornik montażowy

① Przymocuj wspornik montażowy do puszki wylotowej za pomocą śrub maszynowych z puszki.
 
Umieść wspornik montażowy na suficie i zaznacz punkty, w których trzeba wywiercić otwory.
② Gotowe! Włóż śruby maszynowe do wspornika montażowego.
 
③ Przymocuj wspornik żyrandola do uchwytu montażowego za pomocą dostarczonej rurki gwintowanej i nakrętki sześciokątnej. ③ Przymocuj wspornik do podłoża konstrukcyjnego za pomocą śrub.
 

KROK 3: Określ długość łańcucha (nie dotyczy żyrandola do sufitu) 

 
Chcesz określić odpowiednią długość drutu, aby osiągnąć pożądaną wysokość. Dwa czynniki określą długość łańcucha: wysokość żyrandola i odległość między spodem żyrandola a powierzchnią poniżej, czy jest to podłoga, czy stół jadalny. Możesz odpowiednio dostosować długość łańcucha na podstawie swoich potrzeb. 
 
Wskazówki:
 
1.Jeśli wieszasz żyrandol na otwartej podłodze, dno żyrandola powinno być co najmniej 7,5 stopy od podłogi. 
 
2.Jeżeli ty wieszasz żyrandol nad jadalnym stołem, żyrandol's dno musi być 30 do 36 cali zdala od blatu. 
 
3.Podczas gdy ty dostosowujesz wiszące sznurki, sugerowana minimalna wysokość (od sufitu do górnej powierzchni ramy) nie powinna być mniejsza niż 10inch. 
 
Możesz znaleźć więcej informacji na naszej żyrandol rozmiar przewodnik. 
 
Jak zainstalować żyrandol - Określ długość łańcucha | Sofary
KROK 4: Dostosowywać długość łańcuch (N/A do sufitu żyrandol) 
Krok1: Naciskać pin w dół w kierunku sufitu czaszy. To uwalnia linowy mechanizm blokujący.
 
Krok 2: Trzymając kołek w miejscu, po prostu pociągnij w dół (lub pchnij w górę) kabel. Powtórz to dla każdego kabla, aby podnieść lub obniżyć podstawę żyrandola i upewnić się, że jest wyrównany poziomo.
 
Krok 3: Zwolnij pinezkę po wyregulowaniu kabla do pożądanej wysokości, co spowoduje zablokowanie kabla.
 

KROK 5: Podłącz przewody i zainstaluj czaszę. 

 
Większość żyrandoli, zwłaszcza tych nowszych, ma czarne i białe linie. Podłącz czarny/brązowy przewód do przewodu pod napięciem, biały/niebieski przewód do przewodu neutralnego, a żółty/zielony przewód do przewodu uziemiającego (opcjonalnie). Przymocuj odizolowany koniec czarnego przewodu zasilającego z odizolowanym końcem czarnego/brązowego przewodu żyrandola i przykręć je razem za pomocą nakrętki drucianej. To samo zrób dla białego/niebieskiego przewodu z białym przewodem zasilającym. 
 
 
① Podłącz przewody zgodnie z powyższą instrukcją i przymocuj czaszę do wspornika montażowego za pomocą nakrętki śruby (w zestawie). ① Podłącz przewody zgodnie z powyższą instrukcją i przymocuj czaszę do wspornika montażowego za pomocą nakrętki śruby (w zestawie).
 
 

KROK 6: Usuń folię ochronną

 
Usuń folię ochronną z czaszy i podstawy żyrandola. 
 
UWAGA: Ten krok musi być zrobiony przed instalacją kryształowych sznurków do podstawy. 
 

KROK 7: Zainstaluj żarówkę

 
Odnieś się do informacji o żarówkach podanych dla danego produktu w instrukcji lub na naszej stronie internetowej, aby wybrać odpowiedni typ żarówki. Produkt będzie wymagał określonego typu żarówek, takich jak GU10. Możesz wybrać żarówki LED lub halogenowe w zależności od swoich preferencji. Można również zdecydować, jaki rodzaj temperatury barwowej, że chcesz dla żarówek, jak światło dzienne lub ciepłe białe. Ponadto, można nawet wybrać różne kolory dla żarówek, takich jak niebieski, żółty lub zielony. Zapraszamy do sprawdzenia tutaj po więcej wiedzy na temat światła i żarówek. 
 
 

KROK 8: Zainstaluj kryształ 

 
Podłącz kryształowe sznurki do żyrandola, dopasowując przypisane numery sznurka do przypisanych numerów haczyków na podstawie żyrandola, które można znaleźć w instrukcji. 
 
UWAGA: Proszę sprawdzić przypisany numer sznurków kryształowych przed instalacją, powiesić pasujący sznurek kryształowy do odpowiednich haków na podstawie przypisanego numeru i zawsze powiesić sznurek kryształowy od wewnątrz do zewnątrz, aby uniknąć splątania ich razem!
 

lampa żyrandol