Post

Kinkiety wracają do łask!

kinkiet bez klosza

Kinkiety, czyli lampy służące do zawieszenia na ścianach, przeżywają wzloty i upadki popularności. Niegdyś były bardzo popularne, jednak ich dawniejszy styl nie przyjąłby się we współczesnych, nowoczesnych wnętrzach. Projektanci zadbali jednak o ich uwspółcześnienie - stały się teraz drobne i ładne. Ich ciepłe, przytłumione światło i niewielka ilość miejsca, jakie zajmują sprawia, że powróciły do łask i znów są wykorzystywane niemal w każdym domu! To Skandynawowie spopularyzowali kinkiety na nowo, a stamtąd ich pomysł trafił również do Polski. Kinkiety nie są uważane za dobre główne źródło światła - blask, jaki rzucają jest bowiem zbyt mały, aby całe wnętrze zostało właściwie oświetlone.

Są jednakże znakomitym światłem wspomagającym, gdy na przykład potrzebujemy mocniej oświetlić lustro, czy stolik nocny. Możemy wybrać wersje zabudowane lub z otwartym kloszem - w zależności od naszego wyboru, lampa będzie świeciła słabiej, albo mocniej. Istnieją również wersje ze ściemniaczem, umożliwiającym regulację intensywności światła, co jest chyba najbardziej wygodne, bowiem można dopasować blask lamp do potrzeby chwili. Te wspaniałe lampy idealnie pasują nie tylko do salonu, ale również do kuchni, czy łazienki. Oczywiście, w zależności od pomieszczenia powinny przybierać różne formy. Te bardziej ozdobne lepiej umieścić w salonie, by mogli je podziwiać odwiedzający nas goście.

W kuchni i łazience lepiej sprawdzą się te metalowe, bowiem w tych pomieszczeniach liczy się głównie ich funkcjonalność. W sypialni kinkiety mogą służyć jako lampka nocna - ciemniejsze klosze będą idealne do pokoju dziecka, które boi się ciemności, ponieważ nie budząc malucha, będą mogły świecić całą noc. Kinkiety mogą być montowane także i w innych pomieszczeniach - na przykład w garderobie, na korytarzu, czy w schowku. Pełnią bowiem nie tylko funkcje dekoracyjne, ale są bardzo pożyteczne. Gdy zostaną zaświecone wieczorem tworzą zaś w pomieszczeniu niezwykłą atmosferę. Ich ciepłe światło jest jednym z powodów, dla których tak wiele osób pragnie je kupić.