Post

Lampy a dekoracja salonu

jakie oświetlenie w salonieLampy stały się nie tylko sprzętem, dzięki któremu możemy oświetlić nasze wnętrze - to także wspaniały element dekoracyjny, który pomaga w tworzeniu stylowego pomieszczenia! Jak posługiwać się lampami, aby nasz pokój zachwycał?

Lampy a wystrój salonu

Lampy od dawna już pełnią nie tylko praktyczną funkcję oświetlaczy wnętrz, lecz również są ważną dekoracją. Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w każdym domu - to tam bowiem spotyka się cała rodzina i spędza większość wspólnego czasu, i to właśnie tam zapraszamy gości, którzy nas odwiedzają. Ważne jest zatem, aby tak ważne pomieszczenie prezentowało się szczególnie dobrze. W salonie powinno się znaleźć wiele lamp. Chodzi o to, aby istniała możliwość dostosowania światła do sytuacji. Inne światło płynie bowiem z kinkietów, inne z lamp stojących, a jeszcze inne z lamp wiszących (żyrandoli). Wszystkie trzy typy lamp powinny znaleźć się w salonie. W ten sposób będziemy mogli albo oświetlić pokój jasno, albo też oświetlić tylko jego fragment. Będziemy również mogli stworzyć w salonie wyjątkowy nastrój, gdy zdecydujemy się na ciepłe, przygaszone światło płynące z kinkietu.

Salon a oświetlenie

Dobierając odpowiednie oświetlenie, jesteśmy w stanie prawdziwie zaczarować salon! Możemy na przykład sprawić, że będzie wydawał się większy - wystarczy skorzystać z pomocy kilku lamp, świecących rozproszonym światłem. W ten sposób można również optycznie podwyższyć sufit - wystarczy, że światło lampy zostanie skierowane ku górze. Można również umieścić lampy przy lustrze, albo na parapecie - to także sprawi, że salon będzie sprawiał wrażenie szerszego i bardziej otwartego. Jeśli zaś chcemy, aby pokój wydawał się dłuższy, oświetlmy jedną z jego dłuższych ścian - można w tym celu zawiesić na niej rzędem kilka kinkietów. Warto jednak, żeby w pomieszczeniu były ustawione także i lampy o zamkniętym kloszu, które rzucają przytłumione światło.

lampy do salonuW ten sposób można stworzyć niezwykle przytulną atmosferę - prawdziwie domową, romantyczną i nastrojową. Wiele osób obawia się ustawiać w salonie lamp o intensywnych kolorach, czy ciekawych kształtach. Niepotrzebnie! Jeśli salon nie wyróżnia się niczym szczególnym, tego typu lampa jest w stanie zmienić go w interesujące wnętrze! Odciąga bowiem uwagę od całości. W nowoczesnych wnętrzach powinny zatem znaleźć się barwne lampy. Oryginalny salon można również przystroić lampą papierową lub lampą z czarnego metalu.