Post

Lampy zewnętrzne - ogród, taras, balkon

lampy do ogrodu

Zanim będziemy się decydowali na oświetlenie zewnętrzne powinniśmy się zastanowić nad tym, jaki efekt ma dawać takie oświetlenie oraz jakie zadanie będzie spełniało. Warto się zastanowić nad tym, czy będzie to raczej dekoracja czy element o charakterze praktycznym. Jest istotne czy będzie to element budujący atmosferę czy dający widoczność na dobrym poziomie.

W tej chwili mamy do wyboru różne formy oświetlenia, wśród których znajdują się oświetlenia elektryczne, solarne czy nawet żywy ogień. Oświetlenie elektryczne będzie najbardziej uniwersalne i da najwięcej możliwości. Ale jest tutaj problem związany z koniecznością jego podłączenia do sieci elektrycznej. Oświetlenie solarne jest tanie w eksploatacji i ciekawe estetycznie. Jednak nie daje mocnego światła, ale nie będzie problemów z jego montażem. Pochodnie to oczywiście świetna estetyka i atmosfera, ale trzeba je dobrze zabezpieczyć przed wiatrem.

Gdzie jakie światło

Jeśli przygotowujemy oświetlenie na tarasie czy balkonie na pewno najlepiej zastosować światło elektryczne. Nie będzie tam problemu z dostarczeniem prądu a będzie można spokojnie zastosować różne reflektorki i kinkiety, które na pewno będą się świetnie prezentować.

W samym ogrodzie warto decydować się na takie oświetlenie, które składać się będzie z elementów mocno zróżnicowanych. Tutaj można się postarać między innymi o przygotowanie takiego oświetlenia, które będzie bardzo dobrze kontrastowało i podkreślało niektóre elementy w takim ogrodzie. oświetlenie ogroduTaka forma sprawdza się świetnie w wielu miejscach. Trzeba jednak kontrolować ilość światła, by nie było go zbyt dużo ponieważ wtedy niektóre elementy mogą być podświetlone za bardzo a to niestety może sprawić, że wrażenie będzie niekorzystne.

Do ciekawych form estetycznych należy również oświetlenie zbiorników wodnych i w tym kierunku również można przygotować wiele ciekawych elementów estetycznych, które na pewno będą się ładnie prezentowały, ale tutaj trzeba zastosować szczególne zabezpieczenie takich opraw oświetleniowych.