Post

6 sposobów, aby nadać nowemu budynkowi osobowość

Przeprowadzka do nowego domu to duży krok. Ekscytujące jest myślenie o wszystkich sposobach, na jakie udekorujesz dom. Ale może to być również wyzwanie, zwłaszcza jeśli jest to nowy dom.

Z nowym budynku nieruchomości, wyzwanie jest to, że jest ogólnie wykonane do odwołania się do szerokiego zakresu gustów, więc może czuć się trochę cookie-cutter, a nawet nijaki. Na odwrót, nie ma lepszego puste płótno do dekoracji niż nowy dom budowy, który już ma wbudowane nowoczesne udogodnienia.

Dla wielu ludzi, pierwszy instynkt jest często nie dodać lub zmienić zbyt wiele rzeczy, które nie czują się w linii z ich nowego domu, w przypadku, gdy "bałagan rzeczy w górę." Ale dodanie mebli i wystroju, który pokazuje swoją osobowość i zmieniając rzeczy w górę, aby dopasować się do swojego stylu życia i smaku jest dokładnie tym, co chcesz zrobić, aby przestrzeń była twoja własna.

Dla inspiracji i trochę wskazówek, zebraliśmy kilka wskazówek, jak dodać osobowość i charakter podczas dekorowania nowego domu. Przewiń, aby zobaczyć nasze wskazówki dotyczące wystroju nowo wybudowanego domu i jak je zastosować w swojej przestrzeni.

Właśnie się przeprowadziłeś i potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiednich mebli? Sprawdź nasz przewodnik zakupu mebli do nowego domu lub połącz się z nami i uzyskaj pomoc od naszych projektantów Modsy w zakresie projektowania wnętrz online.

1. Udekoruj antykami

Najczęstszym wyzwaniem z każdym nowym domu budowy jest często czują się błyszczące i prawie zbyt doskonale polerowane. Jeżeli ty lubisz nowoczesnego i współczesnego spojrzenie, grasz je up i iść dla wystroju w te stylach, ale jeżeli ja no jest twój estetyczny, no czuje pudełkowego w przez domu stylu.

Tylko dlatego, że twój dom jest nowy nie oznacza, że twoje meble muszą być. Najlepszym sposobem, aby wstrzyknąć własną osobowość do przestrzeni jest kontrastując wszystkie "nowości" z mebli i wystroju w różnych stylach projektowania.

Spróbuj udekorować nowy dom z antykami i różnymi zabytkowymi kawałkami w stylu, które nadają przestrzeni żywy w, zebrane czuć. Możesz pójść na całość z zabytkową sofą i dużym zabytkowym żyrandolem, lub jeśli chcesz elementy zabytkowego wyglądu, możesz zachować mniejsze akcenty, takie jak stoły boczne z drewna zwietrzałego, kolekcja przedmiotów z pchlego targu lub zabytkowy obraz lub druk.

2. Unikaj dopasowania

Kupowanie zestawów mebli w pudełkach jest łatwym sposobem na wyposażenie przestrzeni, ale czasami może sprawić, że Twój dom będzie się wydawał jeszcze bardziej oklepany. Więc jako zasada kciuka, lubimy pomijać pasujące zestawy mebli i zamiast tego kupować pojedyncze kawałki podczas dekorowania nowego domu.

Chodzi o mieszanie bez dopasowywania. Pomyśl o marmurowo-mosiężnym stoliku bocznym z sofą z obiciem, kożuchu na zabytkowym dywanie lub czarnym skórzanym fotelu obok klasycznego obrazu. Rezultatem będzie przestrzeń, która ma więcej charakteru i zebrany wygląd. Jeśli dopasowywanie mebli jest Twoją rzeczą, spróbuj trzymać się podobnych kawałków, takich jak dopasowane szafki nocne lub stoliki końcowe, a następnie zestawiając je z nieoczekiwaną sofą, fotelem lub stołem, aby uzyskać podobny efekt.

tekstura

3. Zastosuj dużo tekstury

Innym sposobem na zrównoważenie nowego wyglądu i samopoczucia w domu jest zabawa z teksturą - czy to akcenty z naturalnych materiałów, czy drewno z postarzanymi wykończeniami.

Organiczne tekstury dodają natychmiastowego charakteru, osobowości i uroku do każdego nowego domu. Meble wykonane z naturalnych materiałów, które mogą być fotel rattanowy lub tkane wisiorek światła, zawsze ociepla nowoczesny lub współczesny pokój. Wymieszaj je z innymi teksturami, takimi jak skóra, haftowane tkaniny, szorstkie drewno, kamień, a nawet gładka ceramika.

Najlepsze jest to, że nie da się pomylić zbyt dużej lub zbyt małej ilości tekstury. Możesz grać go w górę tak bardzo, jak trzeba do wyglądu chcesz, czy to dzieje się na tony tekstury na rustykalny i boho wygląd lub utrzymanie go trochę bardziej swobodny na nadmorskim wygląd.

4. Przełącznik w górę Light Fixtures

Oświetlenie jest również kluczowym czynnikiem dla nowego budynku nieruchomości. Zamieniając istniejące oprawy w nowym domu to świetny sposób, aby przynieść w dotyku charakteru. Będzie to również zmienić w górę klimat w przestrzeni dramatycznie. Może to oznaczać wymianę nowoczesnego kinkietu łazienkowego na projekt, który jest bardziej w Twoim stylu lub zawieszenie lampy wiszącej w stylu vintage w jadalni.

Niektóre nowo budowane domy nie posiadają opraw, co oznacza, że będziesz musiał samemu dodać oświetlenie. Na początku może się to wydawać zniechęcające, ale nie przejmuj się. Jest to świetna okazja, aby ustawić nastrój z oświetleniem, które pasuje do domu, w którym chcesz żyć i niech Twoja osobowość i styl świecić.

5. Dodaj warstwy oświetlenia

Większość nowych budynków charakteryzuje się dużą ilością oświetlenia typu downlight, czyli oświetlenia otoczenia, które może sprawić, że dom będzie wydawał się surowy i ciemny.

Jednym z kluczowych czynników dla każdego szczęśliwego domu jest dobre oświetlenie, a to oznacza posiadanie szeregu różnych świateł. Pochyl się nad mieszanką oświetlenia na każdym poziomie, od kinkietów, przez lampy podłogowe, po oświetlenie akcentujące na stołach. Pozwoli Ci to kontrolować atmosferę i nastrój w Twoim domu, jednocześnie dodając mu funkcjonalności.

Wypróbuj jasne oświetlenie zadaniowe na biurku lub w miejscu pracy, przytulną lampę stołową obok fotela do czytania i zainstaluj ściemniacze kinkietów, aby stworzyć nastrojowe oświetlenie przy słabym oświetleniu na wieczory. Rodzaj wybranego oświetlenia będzie zależał od Twojego stylu życia i potrzeb, ale jest to również szansa na dodanie charakteru do pustych, białych ścian, które są powszechne w nowo budowanych domach.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat wyboru odpowiednich opraw, sprawdź nasz Przewodnik po oświetleniu.

6. Dokonaj kilku kosmetycznych zmian

Wreszcie, poza meblami i wystrojem, możesz także wprowadzić zmiany w istniejących cechach fizycznych w nowo wybudowanym domu, takich jak ściany czy osłony gniazdek. (Uwaga: Niektóre wspólnoty mieszkaniowe w nowym budownictwie ograniczają zmiany, które możesz wprowadzić w swojej przestrzeni, więc upewnij się, że jesteś w porządku przed wprowadzeniem jakichkolwiek większych zmian)!

Najprostszą kosmetyczną aktualizacją, jaką możesz wprowadzić do swojego nowo wybudowanego domu jest malowanie ścian. Jest to odważny sposób, aby przynieść swoją osobowość do przestrzeni, czy to cały pokój malowane lub ściany akcent w jasnym kolorze. Innymi sposobami na zmianę przestrzeni może być dodanie drewnianej boazerii lub boazerii DIY, jeśli taki jest Twój styl, zainstalowanie medalionu sufitowego, aby nadać stylowe krawędzie wiszącym oprawom oświetleniowym lub wymiana osłon przełączników światła na zabytkowe lub mosiężne, które zapewniają szykowny metaliczny akcent.

Poznaj więcej pomysłów na aranżację wnętrz w nowych domach!