Post

Oświetlenie ogrodu – jak sprawić, żeby nie przyciągało owadów

oczko wodne w ogrodzie

Wiele osób decyduje się na to, by przygotować u siebie estetyczne oświetlenie zewnętrze. W takim przypadku trzeba się jednak spodziewać, że obecnie w ogrodzie zaczną się pojawiać owady. Jednak nie zawsze tak będzie, szczególnie, gdy zdecydujemy się na przygotowanie odpowiedniego światła - a więc światła LED.

Każdy zetknął się z sytuacją, gdy ataki komarów psuły nam odpoczynek w ogrodzie czy też spotkanie ze znajomymi. Niektórzy decydowali się na to, by wyłączać po zmroku światło, tak by nie wabić owadów. Okazuje się jednak, że nie będzie to potrzebne, gdy zdecydujemy się na montaż oświetlenia LED.

ŚWIATŁO LED NIE PRZYCIĄGA OWADÓW!

Diody LED nie będą emitowały ultrafioletu, który to jest elementem przyciągającym owady najbardziej. Reagować będą one nie na światło ale na jego zakres. Dlatego można spać spokojnie, jeśli posiada się oświetlenie LED. W ogródkach nie będą się pojawiać żadne owady. Trzeba właśnie pamiętać, że światło nie będzie jedynie wabiło owadów, ale będzie także elementem, który przyciągnie zwierzęta, które zjadają takie owady. Tak w około naszych domów będą się pojawiały pająki, żaby czy nietoperze. Osoby, które są zainteresowane tym tematem mogą się także zająć innymi artykuły, które się tym zajmują.

JAKA TAŚMA LED DO OGRODU

Jeśli zdecydujemy się na przygotowanie oświetlenia w ogrodzie trzeba się liczyć z tym, że będzie ono narażone na działanie warunków atmosferycznych. Dlatego trzeba w takim przypadku stosować takie taśmy LED, które będą dużo lepiej zabezpieczone. Najczęściej wybiera się paski, które mają napięcie 230V. Instalacja będzie bardzo prosta. Ale trzeba pamiętać o tym, by zachowywać należyte bezpieczeństwo, ponieważ jak wiadomo będzie trzeba mieć do czynienia z ogromnym napięciem, które może być także niebezpieczne dla życia.

taśma led w ogrodzieJAKA TAŚMA LED DO OCZKA WODNEGO

Jeśli chce się montować oświetlenie w wodzie, to także będzie trzeba myśleć o tym, by odpowiednio takie oprawy zabezpieczyć. W takim przypadku sprawdzi się taśma, która ma napięcie 12V, ponieważ ona będzie tam bezpieczniejsza. Warto także decydować się na taśmę, która będzie się charakteryzowała parametrem ip20. Zamontowanie takiej taśmy, która chroniona jest przed wilgocią będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.