Post

Żyrandol - przewodnik po rozmiarach

Istnieje szeroka gama żyrandoli różniących się wielkością, wykończeniem i stylem, wybór idealnego dopasowania jest trudnym zadaniem. Jeśli nie jesteś pewien, co żyrandol styl chcesz jeszcze, sprawdź nasz przewodnik dla różnych typów żyrandoli. W tym blogu, mamy zamiar zanurzyć się głęboko w jak wybrać odpowiedni rozmiar żyrandola, który doda wspaniałą atmosferę i styl dla Twojego domu.

Wybierz odpowiedni rozmiar żyrandola nie jest łatwym zadaniem, ponieważ istnieje tak wiele zmiennych i czasami nawet nie wiemy, gdzie zacząć. Jaki powinien być właściwy rozmiar dla żyrandola? Mały żyrandol może łatwo zgubić się w dużej przestrzeni i nie może stanowić silnego elementu wystroju, natomiast duży żyrandol może być zbyt przytłaczający w małej przestrzeni. Właściwy żyrandol jest proporcjonalny do wysokości i szerokości pomieszczenia, a także wielkości mebli w pokoju.

Oto kilka ogólnych zasad, które odnoszą się do większości przestrzeni:

1. Jak określić średnicę żyrandola

Zmierz długość i szerokość przestrzeni w stopach, zsumuj je i to będzie przybliżona średnica dla żyrandola w calach.

Na przykład 16 stóp (długość pokoju) + 8 stóp (szerokość pokoju) = 24 stopy; Żyrandol powinien być około 24 cali dla jego średnicy

2. Jak określić wysokość żyrandola

Mierzy przestrzeń podłoga do sufitu odległość w stopach, mnoży przez 2.5 będzie przybliżona wysokość dla żyrandola w calach. Ten reguła głównie stosują się żywy pokój i jadalnia podczas gdy niekoniecznie stosują się przestrzeń jak foyer i entryway.Na przykład 11 stóp (Wysokość pokoju), 11*2.5 = 27.5 The żyrandol musieć wokoło 27.5 cala dla swój wysokość

3. Jak ustalić jak wysoki powinien żyrandol być powieszony

Jeżeli ty wieszasz żyrandol na otwartej podłodze, żyrandola dno musi przynajmniej być 7 stóp zdala od podłogi.

Jeżeli ty wieszasz żyrandol nad jadalnym stołem lub kuchenną wyspą, spód żyrandola powinien być 30 do 36 cali od blatu.

Inni reguły które mogą stosować dla różnych typ przestrzeni.

salon oświetlenie

Jadalnia & kuchenna wyspa

Jeśli wieszasz żyrandol nad stołem jadalnym lub wyspą kuchenną, możesz również zdecydować o rozmiarze żyrandola na podstawie wielkości stołu jadalnego lub wyspy kuchennej. Ogólnie zalecamy, aby szerokość lub średnica żyrandola wynosiła od 1/2 do 2/3 szerokości stołu jadalnego lub wyspy kuchennej. Na przykład, powiedzmy, że masz stół jadalny o szerokości 32 cali i długości 66 cali.

Jeśli wybierasz okrągły żyrandol, jego średnica powinna wynosić od 16 (32 x 1/2) do 21 (32 x 2/3) cali.
Jeśli wybierasz żyrandol prostokątny, jego szerokość powinna wynosić od 16 do 21 cali, a długość od 33 do 44 cali (tak samo tutaj 1/2 do 2/3 długości stołu jadalnego lub wyspy kuchennej).

Oprócz ogólnej zasady, że żyrandol na dole powinien być co najmniej 7 i pół stopy od podłogi. Dla dwóch pięter, co również trzeba rozważyć jest jak będzie wyglądać z drugiego piętra. Ogólnie rzecz biorąc, żyrandole klatki schodowej będzie dobrym wyborem dla przestrzeni. W zakresie umieszczania, poniżej znajdują się dwa powszechnie widziane wytyczne:

Ogólna wytyczna jest używać drugiego piętra jako punkt odniesienia. Wiszący żyrandol nieco niższy niż lub na szczycie schodów. W ten sposób, gdy jesteś na szczycie klatki schodowej, góra żyrandola będzie na poziomie twoich oczu.

Z drugiej strony, wielu projektantów opowiada się za niezależnym umieszczeniem tylko po to, aby żyrandol stał się punktem centralnym lub umieszczeniem żyrandola o innych cechach architektonicznych. Na przykład. jeśli jest duże przezroczyste okno nad drzwiami, to powinien być wyśrodkowany w oknie dla najlepszego wizualnego wyniku z zewnątrz.

Długie korytarze

Rozmiar żyrandola dla dróg korytarza powinien być określony przez szerokość korytarza. Mnożąc szerokość korytarza w stopach przez 2,5 będzie średnica żyrandola w calach.

Na przykład, szerokość korytarza wynosi 8 stóp. Średnica żyrandola powinna wynosić około 20 (8 x 2.5) cali.

Jeśli chcesz udekorować z żyrandolem dla długich korytarzy. Zawsze zalecamy posiadanie ich:

  • Rozmieszczony między 8 i 10 stóp od siebie
  • Przynajmniej 7 i pół stopy prześwit od podłogi do dna żyrandola.