Post

Oświetlenie zewnętrzne domu i ogrodu - dekoracyjne i praktyczne

oświetlenie zewnętrzne domu

Jeśli uda się dobrze dobrać oświetlenie zewnętrzne można między innymi oczekiwać, że będzie ono podkreślało wygląd naszego domu a także stanie się takim elementem, który sprawi, że poruszanie się po nim będzie łatwiejsze a włamywacze będą odstraszeni. Bardzo ważne będzie między innymi stosowanie praktycznych i wygodnych dla domowników rozwiązań.

Jakie oświetlenie wybrać?

Jeśli montuje się na zewnątrz jakieś lampy na pewno trzeba się postarać o ich praktyczne i estetyczne połączenie. Musimy się między innymi zastanowić nad tym jakie elementy są dla nas najważniejsze i ich oświetlenie powinno być szczególnie starannie realizowane. Jeśli planujemy rozkład świateł w ogrodzie trzeba bardzo dobrze sobie wszystko przemyśleć i wziąć pod uwagę co nam będzie przeszkadzać w realizacji takiego planu. Rozwiązań może być tysiące i dlatego zawsze wybierzemy spośród nich coś dla siebie.

Źródła światła

Jeśli chodzi o źródła światła to są one bardzo ważnym elementem, który na pewno będzie decydować w dużej mierze o tym jak dane oświetlenie będzie się sprawowało i czy rzeczywiście spełni należycie swoje zadania. Dlatego możemy obecnie wybrać następujące rodzaje:

  • źródła światła dom ogródzwykłe żarówki, które będą dawać światło o różnej barwie, raczej ciepłej. Dobrze odwzorowują kolory, ale są raczej nieoszczędne i mało trwałe.
  • halogeny to praktycznie żarówki, które mają realistyczne odzwierciedlenie barw i doskonale podświetlają różnorakie obiekty, dobrze sprawdzają się również halogeny punktowe, które podświetlać będą dokładnie konkretne miejsca
  • świetlówki to oczywiście dobre oszczędne lampy, które jednak potrzebują przygotowanych starannie opraw
  • modne obecnie jest oświetlenie LED, które świeci w sposób nowoczesny i oszczędny, a jednocześnie są to rozwiązania wytrzymałe.
  • poza nimi wyróżnia się również rtęciówki wysokoprężne, sodówki niskoprężne oraz sodówki wysokoprężne, które także od jakiegoś czasu budzą zainteresowanie i można się z nimi dość często spotkać.