Post

Aranżacja salonu. Jakie wybrać lampy, by mieć przytulny salon

jakie światło w salonie

Dbając o aranżację salonu warto zadbać również o to, by starannie zaplanować tam oświetlenie. Warto wiedzieć gdzie i w jaki sposób umieścić lampy w salonie. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych porad jak przygotować w sposób staranny oświetlenie do salonu. Jako, że będzie to ważny element aranżacji warto postawić na kilka różnych źródeł światła. Nie warto stawiać na konieczny żyrandol tak jak przed laty. Można ciekawie przygotować swój salon jeśli na całej przestrzeni rozstawi się tam różne lampy. Zastosować można zarówno lampy wiszące jak i stojące oraz modne kinkiety. Przez dobre oświetlenie stworzy się lepszą atmosferę. Jak oświetlenie zmieni salon? Jeśli zapoznacie się z przedstawionymi tutaj zasadami możecie być pewni, że Wasz salon będzie się świetnie prezentował. Dobre oświetlenie będzie polegać na odpowiednim dobraniu lamp do całego wnętrza i zastosowanej kolorystyki. Światłem można starannie wykonać całą przestrzeń i zagwarantować sobie jej doskonały wygląd.

1. Lampy z transparentnymi kloszami będą dawały jasne światło a salon będzie wydawał się dużo większy.

2. Jeśli światło będzie kierować się na sufit można zagwarantować sobie, że optycznie będzie wyglądał salon na wyższy, jeśli kierujemy w dół optycznie obniżamy sufit. 3. Korytarz oraz wąski pokój można lepiej przygotować jeśli będzie się rozświetlać dłuższą ścianę takiego pomieszczenia.

4. Lampy przygotowane przy lustrze są elementem, który będzie pozwalał na tworzenie gry świateł. Jest to również taki zabieg, który będzie optycznie wnętrza powiększał, dlatego warto go stosować.

5. Jeśli chce się tworzyć klimat i nastrój w dużym salonie warto pomyśleć o kloszach, które nie będą przepuszczać światła, a sam snop światła będzie lepiej oświetlał przestrzeń.

6. Warto również stosować nieco bardziej odważne kształty i kolory lamp. W ten sposób będzie można poprzez oświetlenie odciągać uwagę innych od takich elementów salonu, które nie prezentują się najlepiej. W salonie warto stosować oświetlenie lekkie, z papieru, często z licznymi barwami, które sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.