Post

Dekoracja salonu - gdzie umieścić lampy?

Można powiedzieć, że salon jest najważniejszym pomieszczeniem w całym domu. To tam bowiem zapraszamy przybyłych gości - musi być zatem odpowiednio reprezentacyjny. Wiele potrafią zdziałać lampy!


lampy do salonu

Lampy w salonie

Salon z pewnością musi być dobrze oświetlony, jednak jeśli chcemy żeby wzbudzał zachwyt, powinniśmy zdecydować się na więcej niż jedno źródło światła. Dobrze jest także umieścić w salonie lampę stojącą - przy której będzie można zasiąść z książką i która sprawi, że jedynie niewielka część salonu będzie oświetlona. Warto także zawiesić na ścianie kinkiet - dzięki niemu w każdej chwili atmosfera w salonie może się zmienić w ciepłą i nastrojową. Oczywiście, żyrandol jest głównym źródłem światła w salonie, ponieważ najlepiej oświetla wnętrze. Jednakże jeśli chcemy, aby prezentowało się ono stylowo, powinniśmy także dodać wcześniej wymienione lampy.

Czy wszystko musi być jednakowe?

Wiele osób sądzi, że jeśli kupujemy lampy do salonu, muszą być one wszystkie z jednego kompletu. Oczywiście, jeśli w salonie umieścimy na przykład dwie lampy, dobrze by było, żeby w jakiś sposób się przypominały. Wszak salon powinien być idealnie dopracowany - świadczy o dobrym guście właściciela mieszkania. Chodzi jednak bardziej o jakiś wspólny element, który łączyłby wszystkie lampy. Może to być na przykład kolor, albo też materiał. Czasem - jeśli mowa o czymś oryginalnym - podobny może być też na przykład ich kształt.

Idealnie dopasowane

Lampy powinny być idealnie dopasowane do salonu. Oczywiście, część ludzi ma tendencję do kupowania jakiegoś sprzętu tylko dlatego, że im się spodobał. Trzeba jednak najpierw zastanowić się, czy rzeczywiście będzie pasował do naszego mieszkania. Na przykład bardzo duże lampy będą wyglądały po prostu śmiesznie w pomieszczeniu małym. Zbyt małe utoną zaś w pomieszczeniu o dużych rozmiarach. Wyboru dokonujmy zatem z głową.