Post

Kinkiety dopasowane do wnętrza

kinkiet w łazienceKinkiety to typ lamp, które wykorzystywane są zwykle jako oświetlenie wspomagające. Służą do zawieszenia na ścianie i posiadają metalową lub lustrzaną tarczę, bądź też klosz dowolnego rodzaju. Kinkiety stały się niezwykle popularnym dodatkiem do wnętrz, stąd też projektanci stworzyli naprawdę wiele rodzajów tych lamp, aby każdy klient mógł odnaleźć spośród nich coś dla siebie.

Kinkiety jako jedyne oświetlenie?

Zakłada się, że kinkiety nie mogą stanowić jedynego oświetlenia. Ich światło byłoby zbyt ciemne, żeby dobrze rozjaśnić na przykład salon, czy łazienkę. Jednocześnie jednak w niektórych sytuacjach kinkiety mogą stanowić jedyne oświetlenie i właśnie taką rolę pełnią - mowa tu na przykład o korytarzach, czy klatce schodowej.

Kinkiety - jaki klosz?

Są różne rodzaje kloszy - mogą być one przezroczyste lub nieprzezroczyste, skierowane w górę lub w dół, otwarte, bądź też zamknięte. Od rodzaju wybranego klosza zależy rodzaj oświetlenia, jakim będziemy się mogli cieszyć. Kinkiety o kloszu zamkniętym posiadają bardziej przytłumione światło. Skierowane w górę bardziej oświetlają sufit, zaś w dół posadzkę. Otwarte kinkiety dają więcej światła, zatem można je stosować na przykład przy lustrach. Wersje nieprzezroczyste są idealne jako oświetlenie nocne - tworzą zresztą ciepły, domowy nastrój.

Kinkiety tradycyjne czy nowoczesne?

Wśród różnych rodzajów kinkietów możemy odnaleźć te, które wyglądem przypominają dawne lampy, jak również takie, które idealnie współgrają z bardziej nowoczesnymi wnętrzami. Ponieważ kinkiety w domach kinkiet tradycyjnyzwykle są jedynie oświetleniem wspomagającym, duża ilość dostępnych wzorów gwarantuje dopasowanie lamp do żyrandoli, które umieszczono w pokojach. Można również kupić całe komplety, aby mieć pewność, że oba elementy będą ze sobą idealnie współgrać. Jeśli chodzi o tradycyjne kinkiety, idealnie sprawdzą się w domach, które zostały umeblowane w tym właśnie stylu. Tego typu lampy posiadają jedno wygięte ramię lub dwa wygięte ramiona, a ich podstawa może mieć różny kształt - okręgu, prostokąta, elipsy, a nawet motywów roślinnych. Tworzywem w tym przypadku może być na przykład stal, mosiądz lub drewno. A rozwiązania nowoczesne? Zwykle kinkiety tworzone w tym stylu są bardzo proste i idealnie nadają się na przykład do biura. Do tego typu kinkietów należą między innymi popularne reflektorki, które można dowolnie wyginać. Równie popularne są kinkiety o geometrycznych kształtach. Kojarzą się one z nowoczesnością i postępem. Ich mleczne światło jest dyskretne i przyjemne dla oka.