Post

Lustrzane kinkiety - czy warto je kupić do własnego domu?

skąd pochodzi kinkietLustrzane kinkiety mogą stworzyć we wnętrzu niesamowitą atmosferę - wprowadzić nieco tajemniczości, romantyzmu, a jednocześnie radośnie rozjaśnić mrok. To stylowe ozdoby, które wiele osób chciałoby mieć w swoim domu, ale które należy jednak wybierać z rozwagą - nie w każdym pomieszczeniu będą się bowiem dobrze prezentowały. Czym są kinkiety i na co zwrócić uwagę przed ich zakupem?

Czym są kinkiety?

Nazwa "kinkiet" brzmi nieco obco (pochodzi bowiem z języka francuskiego), zatem warto krótko wyjaśnić znaczenie tego terminu. Kinkiet jest lampą, której konstrukcja została wykonana w taki sposób, aby umożliwić zawieszenie przedmiotu na ścianie. Lampy tego typu posiadają wypolerowaną, metalową albo lustrzaną tarczę, która odbija światło, a specjalne klosze je rozpraszają. Dzięki temu uzyskuje się niezwykle interesujący efekt wizualny. Przyczynił się on do popularyzacji tego typu lamp.

Lustrzane kinkiety

Czy warto zdecydować się na lustrzane kinkiety? Z pewnością wniosą one do wnętrza mnóstwo elegancji. Należy tylko pamiętać, aby wszystko utrzymane było w podobnym stylu - kinkiety są raczej stylowym i wyrafinowanym dodatkiem, który potrzebuje podobnego otoczenia, by prezentować się właściwie. W tym przypadku łatwo o przesadę. Trzeba również pamiętać, że lustrzane kinkiety znacząco zmieniają wygląd wnętrza, a więc przed ich zakupem zwróćmy uwagę na kilka rzeczy:

- kinkiety kolorowe zmniejszają optycznie wnętrze, więc najlepiej będą się prezentować w przestronnych pomieszczeniach

- kinkiety kryształowe zwiększają optycznie wnętrze, więc powinny być umieszczane w mniejszych pomieszczeniach, na przykład łazience

- najlepszym rozwiązaniem jest wybór dublowanych kinkietów, ponieważ przy większej ich ilości światła mogłoby być zbyt dużo, natomiast przy mniejszej zbyt mało (reszta wnętrza mogłaby być zbyt zaciemniona)

- nie warto stosować kinkietów jako głównego źródła światła, ponieważ ich blask jest zbyt mały, aby móc dokładnie oświetlić całe pomieszczenie (kinkiety będą znakomitym światłem dodatkowym lub zamiennym

ładny kinkiet lustrzanyChoć montaż kinkietów wydaje się prosty, najprawdopodobniej potrzebna będzie w tym celu pomoc elektryka, wszak mamy do czynienia z prądem Przede wszystkim zaś przed zakupem należy sobie uświadomić jedno - kinkiety zdecydowanie inaczej będą wyglądały w sklepie, a inaczej w naszym domu. Warto zatem najpierw wykonać kilka zdjęć i po powrocie do domu zweryfikować, czy rzeczywiście nadają się do wybranego pokoju. W zachwycie i ferworze zakupów możemy bowiem kupić kinkiet, który nie pasuje do ogólnego stylu mieszkania.