Post

Porady dotyczące oświetlenia dla każdego pomieszczenia

Styl i smak domu można zmienić za pomocą światła.

Źródła światła o tych samych parametrach, w zależności od miejsca, w którym są zainstalowane, sposobu montażu, a nawet materiału, z którego wykonane są klosze, będą dawały różne efekty świetlne, tworząc tym samym zupełnie inną atmosferę. Dlatego ważne jest, aby przy wyborze odpowiedniego produktu oświetleniowego wziąć pod uwagę potrzeby funkcjonalne i estetyczne każdego pomieszczenia.

Przyjrzyjmy się teraz bliżej, jak zbudować bardziej celowe środowisko oświetleniowe dla każdego pomieszczenia.

Pokój dzienny

Salon jest wielofunkcyjnym pomieszczeniem, w którym ludzie gromadzą się, aby wykonywać różne czynności, takie jak rozmowy, czytanie, oglądanie telewizji itp. Dlatego też oświetlenie tej przestrzeni wymaga bardziej zróżnicowanego podejścia. Ogólnie rzecz biorąc, lampa sufitowa lub lampa wisząca umieszczona na środku sufitu jest idealna do zapewnienia oświetlenia otoczenia. Okrągła lampa sufitowa o średnicy 80 cm lub prostokątna lampa sufitowa o długości boku 110*70 cm jest odpowiednia dla salonu o powierzchni 20 metrów kwadratowych.

Czytaj również: Jak dobrać oświetlenie do wnętrza?

Jeśli użyjesz lampy wiszącej jako głównego oświetlenia, może być ona umieszczona nieco niżej, bezpośrednio nad stolikiem do kawy, stając się centralnym punktem obszaru sofy.

Innym sposobem na zapewnienie oświetlenia otoczenia w salonie jest użycie wpuszczanego lub torowego oświetlenia. Światła które odbijają się od sufitu rozpraszają zostać miękkim i tworzyć sens jasność w pokoju. Również, kolor źródła światła musi być pojedynczy, nie kolorowy.

Sypialnia

Sypialnia to miejsce, w którym zasypiamy i odpoczywamy. Ze względu na swój relaksujący charakter, wymaga delikatnego oświetlenia otoczenia.

Przez większość czasu leżymy płasko w łóżku. Dlatego lepiej jest zainstalować dobrze rozproszone oświetlenie, które tworzy miękką atmosferę, niż montowane na suficie oprawy, które świecą oślepiająco. Wybierając abażury, używaj kloszy wykonanych z papieru, drewna, bambusa i innych naturalnych materiałów, aby stworzyć komfortową i naturalną przestrzeń.

W dodatku do otoczenia oświetlenie, łóżkowa lektyka światło i szafa światło są także dwa główni rozważania w sypialni oświetlenie ustawia up. Dla czytania przy łóżku, ja jest polecający używać stołową lampę lub ścienną lampę z kołyszącymi ramionami zapewniać nastawczego zadaniowego oświetlenie. Światło może kierujący na czytającym materiale lub obracać inny kierunki gdy potrzeba. Każde światło boczne powinno działać na własnym włączniku, aby nie zakłócać snu partnera. Do oświetlenia szafy użyj indukcyjnego światła LED na podczerwień, aby zaoszczędzić energię. Światło jest włączone, gdy drzwi szafy są otwarte i wyłączone, gdy drzwi szafy są zamknięte.

Dla rodzin, które muszą dbać o swoje niemowlęta w nocy, zaleca się zainstalowanie nocnej lampki indukcyjnej ludzkiego ciała w pobliżu ziemi. Włącza ona światło automatycznie w momencie wykrycia ruchu i automatycznie gaśnie po kilkudziesięciu sekundach. Jest to rozwiązanie bezpieczne, energooszczędne i przyjazne dla środowiska.


Jadalnia

Jadalnia to miejsce, w którym możesz zaprezentować swój styl aranżacyjny poprzez wybór oświetlenia.

Wybierając oświetlenie do jadalni, należy skupić się przede wszystkim na stole. Oprawy umieszczone bezpośrednio nad stołem mogą zapewnić zarówno oświetlenie otoczenia, jak i oświetlenie zadaniowe dla tego pomieszczenia. Ogólnie zaleca się zawieszenie lampy wiszącej na tyle nisko, aby światło mogło się zbiegać i tworzyć jasny i ciemny kontrast przy stole, tworząc ciepłą atmosferę jadalni, kilka pomysłów na oświetlenie jadalni dla Twojego odniesienia.

 

Najniższy punkt światła wiszącego powinien być co najmniej 30 cali wyższy niż stół, a średnica powinna wynosić od 1/2 do 2/3 szerokości stołu, aby uniknąć dotknięcia głowy. Nie krępuj się sprawdzić nasz szczegółowy przewodnik po rozmiarach żyrandoli tutaj. Użyj ciepłego światła o temperaturze barwowej około 3000K, aby jedzenie wyglądało bardziej smakowicie.

 

Jeśli chcesz użyć abażury, zaleca się stosowanie abażury wykonane z półprzezroczystych materiałów, takich jak akryl, papier, itp., które mogą reflektory w dół i przekazywania światła prawidłowo, i mają pewne pomocnicze efekt oświetlenia do pokoju. Jeśli używamy abażurów wykonanych z nieprzezroczystego materiału, takiego jak metal, lepiej jest mieć inne lampy jako dodatkowe oświetlenie. W przeciwnym razie światła emitowane przez lampy wiszące będą zbierać się w dół, powodując, że centralny obszar będzie bardzo jasny, a dookoła będzie ciemno, co nie jest komfortowe wizualnie i psychologicznie.

Podobnie jak oświetlenie szafy, oświetlenie szafki jadalnej może być również wyposażone w czujnik podczerwieni, aby ułatwić dostęp do zastawy stołowej. Może to również zmniejszyć uczucie ciężkości szafki i pozwolić jej wyglądać na lekką i przytulną.

Kuchnia

Kuchnia jest jednym z najbardziej praktycznych miejsc w domu, wymagającym starannego rozważenia równowagi pomiędzy oświetleniem zadaniowym i zewnętrznym.

Oświetleniowy plan dla zwyczajnej kuchni wzywa dla sufitowych środkowych opraw zapewniać otaczającego światło i pod-szafkowych opraw zapewniać zadanie oświetlenie dla lad i zlewu. Tam są wiele korzyści dla instalować under-szafkowe załatwia: oświetlać blat pracy powierzchnie gdy gotować, naczynia patrzeją jaskrawo barwiący pod światłem z colour temperaturą 3000-4500k, i ty możesz ustawiać światła obracać dalej automatycznie gdy dostawać wodę kranu przy nocą.

Łazienka

Projekt oświetlenia dla zwykłej łazienki zazwyczaj zawiera centralną oprawę montowaną na suficie. Ale oprócz celów sanitarnych, podkreśla również osobistą pielęgnację, która wymaga przeglądania się w lustrze, więc odpowiednio oświetlone lustro jest również kluczowe dla oświetlenia łazienki.

Światła powinny być rozmieszczone po obu stronach lustra, aby dawały subtelne, ale wystarczające światło. Wykorzystaj naturalne źródło światła, aby uzyskać jak najdokładniejsze odbicie twarzy, co ułatwi golenie i nakładanie makijażu.

Powyższe wskazówki są raczej ogólnymi wytycznymi niż twardymi i sztywnymi zasadami. Jak wspomniano wcześniej, każdy pokój ma inne wymagania oświetleniowe, od oświetlenia otoczenia do oświetlenia zadaniowego. Tak więc, następnym razem, gdy wprowadzisz się do nowego domu lub zdecydujesz się zaktualizować swój obecny dom, nie zapomnij wziąć pod uwagę, że funkcje oświetlenia muszą odpowiadać ustawieniu i zastosowaniu danego pomieszczenia. Przy szerokim wyborze oświetlenia, wybór najbardziej odpowiedniego oświetlenia dla danego pomieszczenia stał się prawdziwym wyzwaniem. Te wytyczne mogą służyć jako odniesienie, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze oświetlenie dla każdego pomieszczenia.

lampa fotel meble