Post

Spotkania pod chmurką - pomyśl o oświetleniu

Obecnie gdy nadchodzi czas spotkań na świeżym powietrzu warto oczywiście pomyśleć o przygotowaniu u siebie odpowiedniego oświetlenie.

Aranżacja oświetlenia Jeśli chcemy mieć estetyczny ogród to rzeczywiście o jego oświetlenie warto się mocno postarać. Na pewno koniecznością będzie przygotowanie oświetlenie domu, ścieżki czy podjazdów a także tych miejsc, gdzie będzie się czas wolny spędzało. Można oczywiście pomyśleć także o oświetleniu przestrzeni ogrodowej a więc takich elementów jak rośliny, które wyjątkowo się prezentują. Najlepiej przygotowywać instalację elektryczną zanim w ogóle założy się ogród. Nie będzie dzięki temu trzeba rujnować nawierzchni oraz rabat, by ułożyć kable. Dzięki temu będzie można wcześniej zrealizować dobrane odpowiednio lampy. Wybieramy lampy Lampy stosowane na zewnątrz budynków muszą się charakteryzować szczelnością oraz musza być odporne na urazy mechaniczne, wilgoć, wiatr czy zmieniającą się temperaturę. Te modele, które są starannie wykonane mogą nam służyć przez wiele lat. Należy się postarać, by oprawy nie były obejmowane przez rdzę a światło musi być przyjemne dla oka. Warto się także starać o to, by były jak najbardziej energooszczędne. Karierę robią obecnie takie urządzenia, które uzupełnione zostają o diody LED a także wygodne lampy solarne, dzięki którym mamy światło za darmo. Bezpieczne lampy Lampy, które montuje się w ogrodzie powinno się przystosować odpowiednio do pracy na zewnątrz. Muszą one spełniać parametry związane z bezpieczeństwem. W tym zakresie mamy dwa ważne oznaczenia: B - to znak bezpieczeństwa, który będzie określał, że dany produkt spełnia Polską Normę i będzie miał należytą aprobatę techniczną IP - stopień ochrony - jest to symbol, który oznaczany jest przez dwie cyfry. Pierwsza z nich oznacza pyłoszczelność a druga wodoszczelność.

Odpowiednia ochrona lamp W przypadku lamp ogrodowych powinno się stosować następujące stopnie ochrony: - kinkiety i lampy pod zadaszeniem minimum IP 44, stojące słupki minimum IP 55 a takie, które montuje się w nawierzchni w oczkach wodnych IP65 oraz IP 68. Klasa ochronności będzie odnosiła się do izolacji elektrycznej. W lampach ogrodowych powinno się stosować klasę ochronności II a w przypadku oczek wodnych klasę III i dodatkowo zasilanie prądem o niskim napięciu. Dodatkowo warto, by był znak CE, który oznacza zgodność z normami UE. Jeśli montuje się instalację o napięciu 220 V musi to realizować wykwalifikowany elektryk Oszczędne i piękne Lampy, na jakie chcemy się zdecydować powinny pasować do stylu domu oraz ogrodu. Obecnie na rynku mamy zróżnicowane propozycje. W sprzedaży znajdują się latarnie stylizowane jak i też nowoczesne formy, które odpowiadają temu co obecnie będzie modne. Należy kierować się oczywiście własnym gustem biorąc także pod uwagę praktyczność takich lamp jakie będzie się kupować. Przy wejściu do domu dobrze prezentują się lampy ukryte w schodach, które stają się bardzo popularne. Jeśli mamy mało miejsca to takie rozwiązanie także bardzo dobrze się sprawdzi. W przypadku ścian budynków oraz przy słupkach furtki powinno się montować kinkiety i latarnie. I w tym względzie propozycji jest naprawdę bardzo wiele. Znajdziemy modele, które świetnie się prezentują i są w stanie dać dużo światła, które będzie ciepłe i miłe. Tam gdzie oświetlenie jest ciągle konieczne na pewno będzie warto decydować się na takie rozwiązania, które mają oszczędne żarówki. Precyzyjne i odporne Obok ścieżek można montować oczywiście także lampy niskie lub też różnego rodzaju dyskretne punkciki, które mają delikatne światło. Będzie to ciekawe, eleganckie rozwiązanie. W szczelnych oprawach montuje się obecnie lampy, które będą gwarantowały odporność na urazy mechaniczne oraz nacisk kół samochodu. Obecnie oferowane nam lampy produkuje się w delikatnych kolorach, a dodatkowo ich kształt jest tak zrealizowany, że można samodzielnie komfortowo sterować światłem z lampy, dlatego snop światła spadnie tam, gdzie będzie według nas się najlepiej prezentował.