Post

Szeroki wybór lamp do ogrodu

jakie lampy do ogrodu wybraćObecnie na rynku spotkamy się z bardzo szerokim wyborem lamp do ogrodu; ich wzornictwo najczęściej dopasowane jest przede wszystkim do wyglądu naturalnego otoczenia naszych domów. W przypadku takich lamp bardzo ważna jest również odporność na najróżniejsze czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Najbardziej oczywistym wyborem są rzeczy takie jak lampy stojące, wiszące oraz naścienne. Oprócz tego możemy między innymi zaopatrzyć się również w oświetlenie solarne, w którym stosuje się diody LED. W ciągu dnia lampy takie pozyskują energię słoneczną, gromadzoną w specjalnym kolektorze – zwykle jest on umieszczony na wierzchu klosza. Są one także wyposażone w specjalne czujniki, dzięki którym zapalają się automatycznie po zapadnięciu zmroku. Nie dają one jednak zbyt intensywnego światła; jest ono raczej stonowane i nadające się bardziej do zaakcentowania poszczególnych elementów ogrodu albo biegnących przez niego ścieżek. Do najważniejszych ich zalet należy łatwy montaż, niskie ceny oraz energooszczędność.

Do zaakcentowania poszczególnych elementów ogrodu mogą zostać wykorzystane reflektory nagruntowe, które kieruje się na konkretny obiekt. Inną ciekawą propozycją są lampy umieszczane w oprawach najazdowych. Możemy umieścić je na przykład na podjeździe, bezpośrednio w gruncie. Muszą jednak być odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz naciski, bowiem często będą po nich jeździć samochody. Bardzo ciekawe jest również oświetlenie oczek wodnych oraz innych takich zbiorników. Przy zastosowaniu odpowiednich opraw można zatopić je bezpośrednio w wodzie, uzyskując w taki sposób naprawdę atrakcyjny efekt. Na rynku dostępne są również inne ciekawe rzeczy, takie jak na przykład lampy owadobójcze świetnie sprawdzające się w walce z komarami.

lampy owadobójczeW czasie wybierania lamp do ogrodu musimy również zwracać uwagę na materiał, z którego są one wykonane. Na rynku dostępne są między innymi lampy żeliwne (ciężkie i masywne, ale odporne na uszkodzenia), lampy aluminiowe (znacznie lżejsze i równie wytrzymałe) oraz lampy z tworzywa sztucznego (odporne na korozję oraz uszkodzenia, bardzo lekkie). Wybierając takie lampy do swojego ogrodu powinniśmy zastanowić się, jakie dokładnie funkcje mają one u nas spełniać. W niektórych przypadkach zależy nam jedynie na zwykłej ozdobie, w innych zaś sytuacjach potrzebujemy czegoś praktycznego, co zapewni nam w ogrodzie wysoki poziom wygody.