Post

Jak znaleźć najlepszy żyrandol do klatki schodowej dla Twojego domu

Masz piękny dom z przepiękną otwartą klatką schodową, która nadaje ton Twojemu wystrojowi. Mimo to wydaje się, że czegoś tu brakuje.

Jeśli potrzebujesz dodać trochę szyku do swojej klatki schodowej i oświetlić drogę, żyrandol schodowy jest sposobem, aby przejść. Ale zanim zaczniesz protestować, że nie mieszkasz w rezydencji, wysłuchaj nas.

Kiedy słyszysz "żyrandol", możesz myśleć o kryształach i Titanicu, ale dziś są one dostępne w każdym stylu, jaki tylko możesz sobie wyobrazić. Bez względu na to, jaką estetykę preferujesz, możesz znaleźć wspaniały żyrandol, który ją podkreśli.

Jeśli jesteś na tej wyprawie, aby znaleźć idealny żyrandol schodowy dla swojego domu, te wskazówki mogą pomóc.

Wskazówki dotyczące wyboru żyrandola na klatkę schodową

Włożyłeś tyle pracy w kultywowanie stylu dla swojego domu. Oto jak znaleźć żyrandol, który będzie do niego pasował:

Określ, czego chcesz od swojego żyrandola

Jaki efekt chcesz, aby Twój żyrandol miał? Czy chcesz, aby był centralnym punktem pokoju? Przynosić "wow" czynnik? Być subtelnym uzupełnieniem stylu Twojej klatki schodowej?

Niektórzy właściciele domów widzą swój żyrandol jako bardziej akcent projektowy, podczas gdy inni widzą go jako użyteczne źródło oświetlenia. Określ swoje priorytety, zanim zaczniesz zakupy.

Zdefiniuj swój styl

Jak już wspomnieliśmy, istnieją żyrandole pasujące do estetyki każdego domu. Czasami problemem jest zdefiniowanie, czym jest ta estetyka. Rozejrzyj się i znajdź sposób, aby ująć swój styl w słowa. Czy chcesz wyglądać nowocześnie? Tradycyjny? Ozdobny? Industrialny?

Czasem to pomaga dostawać outsider's perspektywę brać fotografię schody. Miej go przed sobą podczas zakupów, abyś mógł sobie zwizualizować, jak każdy żyrandol będzie wyglądał.

Zdecyduj, gdzie chcesz, aby oświetlenie się skupiło

Wybieranie żyrandola nie jest tylko o projekcie. Chodzi również o oświetlenie. Każdy żyrandol rzuca światło w inny sposób, a to powinno informować o Twoim wyborze. Określ, czy chcesz rozprzestrzeniać szerokie światło, czy stworzyć więcej skupienia światła punktowego.

Niektóre żyrandole mają również możliwość przyciemniania. Jeśli to jest coś, czego chcesz, upewnij się, że uwzględnisz to w swoich kryteriach zakupów.

Dostać znać podstawy żyrandole

Zanim zaczniesz zakupy, naucz się trochę o żyrandolach i lingo, które możesz potrzebować znać. Na przykład, dowiedz się, czym jest żyrandol bębnowy, a także żyrandol przejściowy i żyrandol miseczkowy. Dowiedzenie się o typach żyrandoli może pomóc Ci zawęzić obszar poszukiwań.

Spójrz na pokój z każdego kąta

Jeśli Twój żyrandol jest nad schodami, ludzie zobaczą go z różnych kątów. Pomyśl o tym, jak chcesz, aby wyglądał od drzwi wejściowych lub wejścia na klatkę schodową, a także na górze. Jeśli masz okno przed klatką schodową, jak chcesz, aby żyrandol wyglądał z zewnątrz?

żyrandol, oświetlenie

Rozważ dopasowanie żyrandola do balustrady

Jak robisz zakupy, zauważysz, że jest prawie niekończąca się lista materiałów, z których żyrandol może korzystać. Jeśli walczysz, aby dowiedzieć się, co będzie pasować do Twojej estetyki, oto sztuczka. Poszukaj tego samego materiału, który jest w Twojej balustradzie.

Szanse są takie, że nie znajdziesz drewnianego żyrandola. Jeśli jednak masz poręcz z żelaza prętowego lub satynowego niklu, możesz mieć szczęście. Jest to łatwy sposób na znalezienie żyrandola, który wygląda jak naturalne dopasowanie nad schodami.

Mierz z precyzją

Teraz, gdy masz podstawowe pojęcie o projekcie, który chcesz, czas pomyśleć o praktycznych aspektach. Wielkość Twojego pokoju i wielkość klatki schodowej robi ważną różnicę w wielkości żyrandola, który powinieneś kupić.

Istnieją pewne kluczowe zasady kciuka, których należy użyć, aby określić rozmiar swojego żyrandola. Jeden sztuczka jest dodawać długość i szerokość twój pokój w stopach i dodawać one wpólnie. Ta suma jest średnica twój żyrandol powinien być w calach.

Na przykład powiedzmy, że Twoja klatka schodowa jest zamknięta i obszar ma osiem stóp długości i 20 stóp szerokości. Szukałbyś żyrandola, który ma około 28 cali średnicy.

Ważne jest również, aby zmierzyć odległość między schodami, poręczą i sufitem, na którym chcesz powiesić żyrandol. Upewnij się, że nie można go dotknąć z góry, więc dzieci nie są kuszone do zabawy z nim.

Sprawdź ładowność swojego sufitu

Ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, to kupić żyrandol i stwierdzić, że Twój sufit lub skrzynka elektryczna nie będzie go wspierać. Aby uzyskać ostateczny limit, może trzeba dotrzeć do swojego budowniczego domu lub poprosić wykonawcę o pomoc.

Jednym z najważniejszych czynników jest Twoja sufitowa skrzynka elektryczna. Wiele standardowych skrzynek nie jest w stanie utrzymać nadmiernego ciężaru. Może być konieczne zastąpienie jej skrzynką przeznaczoną dla wentylatorów sufitowych. Te skrzynki będą miały limit wagi na nich, niektóre tak wysokie, jak 150 funtów.

Weź pod uwagę dostęp

Instalowanie żyrandola lub posiadanie profesjonalnego instalatora może wydawać się wyczynem na własną rękę. Nie zapominaj jednak, że nadal potrzebujesz dostępu do żyrandola od czasu do czasu.

Zaplanuj sposób na czyszczenie żyrandola i wymianę żarówek w razie potrzeby. To może być trudne z żyrandolem na klatce schodowej, ale niektóre żyrandole są łatwiejsze do zarządzania niż inne.

Niektórzy właściciele domów również używają tego jako powodu, aby dostać żyrandol LED. Żarówki LED trwają znacznie dłużej niż inne rodzaje żarówek, więc nie będziesz potrzebował dostępu do swojego żyrandola tak często.

Pomyśl o wydajności energetycznej

Mówiąc o diodach LED, porozmawiajmy o energii. Niezależnie od tego, czy chcesz pomóc środowisku, utrzymać rachunki za energię na niskim poziomie, czy jedno i drugie, niektóre żyrandole są bardziej wydajne niż inne. Biorąc pod uwagę dużą liczbę żarówek, jakich wymaga wiele żyrandoli, wydajność robi dużą różnicę.

Diody LED są znane z ich niskiego zużycia energii. Nie są to jednak jedyne opcje. W trakcie zakupów niektóre żyrandole będą wymieniać ilość energii, jaką zużywają, co może zawęzić Twoje poszukiwania.

Schodowy żyrandol będzie wyróżniającą się częścią projektu twojego domu, i to może być kosztowny jeden przy tym. Z tak wiele na stawce, to czyni twój wybór wszystko ważniejszym.