Post

Jakie żyrandole?

żyrandol kryształowyW nowoczesności mamy wiele nowych ciekawych rozwiązań jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz. Wiele osób jednak nadal chce sięgać po klasyczne rozwiązania, które zawsze wyglądają bardzo ładnie. Jeśli chodzi o klasyczne wnętrza również oświetlenie można przygotować w taki sam sposób łącząc elegancję z praktycznością. Bardzo ważnym elementem będzie wybranie modelu oświetlenia i dopasowania do potrzeb.

Typy żyrandoli

Jeśli przygotowujemy dla siebie wymarzony salon trzeba także dobrze zaplanować oświetlenie. Żyrandol jest takim elementem, który na pierwszy rzut oka jest widoczny gdy światło się pali. To jak będzie wykonany, z jakich materiałów będzie decydować o tym jaki nastrój będzie w stanie stworzyć i czy będzie dobrze wyglądać. Jeśli chodzi o wybór propozycji w sklepach jest naprawdę bardzo wiele. Różnią się one swoim stylem, tym z czego są wykonane oraz jak dużo mają źródeł światła. Do najbardziej popularnych zaliczyć trzeba takie, które wykonane są z kryształków, są mosiężne, plastikowe czy nawet papierowe.

Kryształowe - będą się kojarzyć nieco z tym jak wygląda dawny przepych. Można jednak powiedzieć o tym, że są także ponadczasowe. Nawet współcześnie dobrze się sprawdzają. Mogą być produkowane w różnych formach i przez to, że składają się z kryształków będą doskonale odbijać światło

Mosiężne - charakteryzują się dużą wytrzymałością i są łatwe w konserwacji i czyszczeniu. Jest to materiał, którego nie bierze korozja i będzie się dobrze prezentował. Mogą być produkowane jako matowe bądź też ze złotym połyskiem. Niektórzy producenci wprowadzają do sprzedaży malowane. Klosze są albo abażurowe albo szklane.

Szklane - producenci takich żyrandoli korzystają z wieli możliwości jakie daje obecnie obróbka szkła, dlatego można w ten sposób tworzyć naprawdę wyjątkowe stylizacje i żyrandole, które będą się prezentować naprawdę doskonale.

drewniany żyrandolTworzywa sztuczne - tutaj możemy wybierać wiele różnych kolorów i kształtów i to na pewno zaleta. Są trwałe i łatwo się je czyści. Niekiedy producenci starają się nimi imitować kryształ bądź szkło.

Drewniane - to żyrandole do specyficznych wnętrz, które będą przygotowane w takim drewnianym stylu.

Papierowe - raczej to jakichś pomieszczeń użytkowych, nie prezentują się bowiem zbyt elegancko, dlatego trudno je polecać do eleganckich klasycznych wnętrz.