Post

Aranżacja salonu fryzjerskiego - wybór kolorów

Jasne kolory dla salonu fryzjerskiego

Jasne kolory kojarzą się z czystością i nieskazitelnością. Warto na nie postawić, szczególnie w miejscach, gdzie bezpieczeństwo i higiena są ważnymi składnikami zaufania klientów. Piękno jasnych kolorów polega na tym, że odbijają one światło, dzięki czemu salon wydaje się większy. Jednak efekt ten można osiągnąć tylko wtedy, gdy salon jest dobrze oświetlony. W małych salonach najlepiej sprawdzają się jasne kolory.

Pamiętaj, aby meble, które są często używane, takie jak fotele fryzjerskie i inne meble, były utrzymane w ciemniejszych kolorach. Dzięki temu wszelkie zabrudzenia czy mechaniczne wgniecenia, które można spotkać w salonie fryzjerskim, nie będą widoczne.

Sprawdź także: Poczekalnia w salonie fryzjerskim - jak powinna wyglądać?

salon fryzjerski

Ciemne kolory w salonie fryzjerskim

Ciemne kolory są chętnie wybierane do nowoczesnych salonów usługowych, które się wyróżniają. Zabieg ten jest możliwy tylko w salonach o dużej przestrzeni, ponieważ optycznie pomniejsza przestrzeń. Spędzając dłuższy czas w salonie możesz czuć się zmęczony lub przytłoczony. Klienci, pracownicy, a nawet klienci mogą czuć się przytłoczeni, jeśli spędzają w salonie więcej czasu.

Ważne jest również, aby zauważyć, że ciemne kolory mogą być drażniące i ciężkie dla naszych oczu. Podczas gdy ciemne kolory nie są koniecznie nieodpowiednie dla salonów fryzjerskich, sugerujemy, aby były używane z ostrożnością. Aby dodać klasy salonowi, ciemne kolory mogą być użyte jako elementy wystroju.

Meble Barber Shop - Jaki kolor powinieneś wybrać?

Kolor mebli to kolejny punkt sporny w aranżacji salonu. Warto zdecydować się na ciemne kolory, zwłaszcza w miejscach, gdzie najbardziej narażone są na zabrudzenia, jak fotele fryzjerskie czy pomoce fryzjerskie. Można również dobrać inne wyposażenie według własnego gustu. Klienci lubią mieć poczucie, że trafili do wyjątkowego miejsca.

Przy wyborze mebli fryzjerskich należy również zwrócić uwagę na strukturę mebla. Warto zwrócić uwagę na błyszczące fronty konsolet i pomocy fryzjerskich. Są one niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości i pozytywnie wpływają na postrzeganie salonu przez klientów.

Urządzając salon fryzjerski należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Jedną z nich jest wybór koloru ścian lub mebli. Jasne kolory są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mają relaksujący wpływ na klientów, a także mogą optycznie powiększyć pomieszczenia. Rozważ ciemne kolory dla mebli, gdzie istnieje możliwość poplamienia.