Post

Lampy do ogrodu

W sprzedaży mamy obecnie różnego rodzaju lampy ogrodowe, których wzornictwo dopasowuje się przede wszystkim do otoczenia.

Różne rodzaje oświetleniaTakie lampy muszą być dodatkowo wzmocnione i odporne na działania mechaniczne i warunki atmosferyczne. Poza tym, że w sprzedaży znajdują się tradycyjne lampy wiszące, stojące czy naścienne mamy także: - oświetlenie solarne - wyposażone jest ono w diody LED. Lampy takie będą pozyskiwać swoją energię w ciągu dnia. Po tym jak zapadnie zmrok lampa będzie się automatycznie włączać i emitować przez kilka godzin niezbyt mocne światło. Wystarczy ono między innymi do tego, by oświetlić ciągi komunikacyjne. Takie rozwiązanie jest energooszczędne, łatwe w instalacji i jednocześnie ma żarówki, które są długowieczne. - reflektory nagruntowe - będą one kierować strumień światła na wybrane obiekty - oświetlenie do oczek wodnych: takie lampy umieszcza się na brzegu lub dnie zbiornika. Mogą one być zatopione w wodzie albo być na jej powierzchni. Musza jednak mieć niskie napięcie i zabezpieczenie przed wodą. - lampy z oprawami najazdowymi, które nadają się do podjazdów - lampy, które chronią przed owadami.

To jak wybierać będzie się materiał z jakiego będzie przygotowana lampa jest bardzo ważne. Trzeba pamiętać, że każde tworzywo ma swoje właściwości, plusy i minusy. - lampy żeliwne są ciężkie, ale odporne - lampy aluminiowe odporne na korozje, lekkie ale podatne na niszczenie przez silny wiatr - lampy plastikowe na korozje są całkowicie odporne, ale z ich trwałością jest raczej słabo i są podatne na różnego rodzaju odbarwienia. Zanim zdecydujemy się na konkretną lampę warto się zastanowić nad tym jakie funkcje ma ona spełniać. Inne rozwiązania będzie się stosować, jeśli ważne będą dla nas efekty wizualne a inne lampy, gdy zależeć będzie nam na praktycznych rozwiązaniach i zaletach oświetlenia. Do istotnych kwestii, na jakie trzeba zwrócić uwagę to styl całego ogrodu. Jeśli przygotowywało się go w jakiś konkretny sposób z elementami, które miały jakiś indywidualny styl to warto także postarać się o to, by oświetlenie w takim ogrodzie, było również utrzymane w takim samym stylu. W ten sposób estetycznie będzie w stanie w 100% spełnić oczekiwania i będzie się doskonale prezentować.