Post

Ostateczny przewodnik do różnych typów żyrandoli

Dodanie żyrandola do domu może dodać piękna Twojemu wystrojowi wnętrza. Istnieje wiele różnych stylów żyrandoli do wyboru, więc ważne jest, aby znać każdy rodzaj. Oto Twój ostateczny przewodnik po różnych typach żyrandoli, z których możesz wybierać.

Żyrandole. Są symbolem nowoczesnej elegancji, zwisają z każdej sali balowej i jadalni, jaką widzimy. Te dni, wydaje się, jeśli chcesz iść na wyrafinowany wygląd, i oczywiście, mają wystarczająco wysoki sufit, wydaje się, że żyrandol jest sposób, aby przejść.

Niestety, chociaż, jeśli chodzi o żyrandole, jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich. Istnieje wiele różnych typów żyrandoli, a każdy z nich może uzupełniać inny zakres stylów. Najlepiej jest się rozejrzeć przed podjęciem decyzji.

Jakie są różne typy żyrandoli i co sprawia, że każdy z nich jest wyjątkowy? Wszystko to zostanie zbadane w sposób bardziej szczegółowy poniżej.

Żyrandol świecowy

Dziadek wszystkiego, żyrandol świecowy przenosi dekorację z powrotem do jej korzeni. Te typy żyrandoli często mają co najmniej pięć rozszerzeń, każde z własną świecą jak światło na końcu.

Idealnie, to nadaje się dla tych, którzy preferują bardziej rustykalny styl. Dobrą wiadomością jest to, że te żyrandole nie są tak duże jak inne modele, więc niekoniecznie potrzebują tak dużo miejsca.

Te żyrandole mogą najlepiej pasować do ustawienia w jadalni. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli szukasz bardziej uproszczonego, ale eleganckiego wyglądu.

Niestety dla tych, którzy szukają prawdziwej autentyczności, nie robią ich już z prawdziwymi świecami. Zamiast tego, używają świateł w kształcie świec, co daje wygląd podpisu bez żadnego ryzyka lub bałaganu rzeczywistych świec.

Jeden styl oferuje niewielką zmianę tempa poprzez umieszczenie abażury na świece, dając bardziej nowoczesny wygląd do kawałka podpisu.

Żyrandole z poroża

Dla tych, którzy szczególnie lubią przebywać na świeżym powietrzu, żyrandole z poroża oferują bardzo rustykalny akcent, który może zamienić Twój dom w marzenie miłośnika przyrody. Na szczęście poroża nie są prawdziwe, więc możesz uzyskać to wrażenie bez krzywdzenia dzikich zwierząt.

Nie są one również duże na przestrzeni, więc nie potrzebujesz rezydencji, aby je zrealizować. Należy pamiętać, że podczas gdy to działa dla bardziej przyziemnych czuć, nie ma prawdopodobnie wiele innych stylów, które idą dobrze z poroża.

Jeśli chodzi o pokoje, ten prawdopodobnie nie powinien być umieszczony w kuchni lub jadalni. Widok poroża może sprawić, że ludzie stracą apetyt. Jednakże, jeśli Twój dom ma więcej stylu country, to będzie działać świetnie w salonie.

Ponadto, jeśli jesteś na tyle szczęśliwy, aby mieć pokój gier, w komplecie z basenem lub bilardem, to będzie działać świetnie. Jeśli jesteś zapalonym myśliwym, jest to również świetny dodatek, aby komplementować swoje trofea.

Żyrandole kryształowe

Bardzo szeroki styl żyrandola, kryształowe żyrandole zostały nazwane po materiałach, z których zostały wykonane. Żyrandol kryształowy może przybierać wiele różnych form. Są to typy żyrandoli, które należy kupić, jeśli chcesz uzyskać wygląd czystej elegancji.

Te idą dobrze w jadalniach i salonach lub dużych, spiralnych klatkach schodowych, jeśli zdarzy ci się je mieć. Sypialnie nie są preferowaną przestrzenią, ponieważ byłyby one trochę jaskrawe w sypialni.

Jeden z bardziej popularnych wzorów dla kryształowych żyrandoli jest znany jako żyrandol raindrop. Ten styl jest całkiem dużo co to brzmi jak, żyrandol z kryształów ułożone wyglądać jak spadający deszcz.

Inny skomplikowany, nie wspominając o zapierającym dech w piersiach, projekt jest znany jako żyrandol schodowy. Żyrandole schodowe mają swoje kryształy ułożone tak, że rozciągają się w dół w spiralę, przypominającą kręte schody.

Proszę zauważyć, że zarówno żyrandole raindrop jak i żyrandole schodkowe zajmują dużo pionowej przestrzeni, więc możesz chcieć ich uniknąć, jeśli nie masz wysokich sufitów.

Istnieje również różnorodność miniaturowych żyrandoli, które powinny pasować nawet jeśli nie masz miejsca na średniej wielkości żyrandol.

Szklane żyrandole

Inny typ żyrandola nazwany dla swój materiału, szklane żyrandole są faworyzowane głównie dla ich różnorodności. Są one wykonane w szerokiej gamie wzorów, więc nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem jednego pasującego do Twojego stylu.

Ponadto, biorąc pod uwagę różnorodność form, jakie mogą przybrać szklane żyrandole, powinieneś być w stanie łatwo znaleźć taki, który będzie pasował do przestrzeni. Plus, ta różnorodność oznacza, że nie ma całej masy pokoi, że żyrandol szklany nie pasuje do, pod warunkiem, że można znaleźć jeden, który pasuje do nastroju pokoju.

Nowoczesne żyrandole

Dla tych, którzy pragną awangardowego wyglądu, żyrandole w stylu nowoczesnym mają bardziej futurystyczny klimat. Ich styl to ostre krawędzie i geometryczne kształty, doskonale uzupełniające świat ery cyfrowej.

To nie znaczy, że nie można iść z bardziej abstrakcyjnym lub oryginalnym projektem, ale taki projekt będzie prawdopodobnie wykonany w bardzo geometryczny sposób. Nowoczesne również nie jest znany ze swojej złożoności, więc jeśli nie można zrobić swój pomysł pracy bez pewnej ilości szczegółów, może chcesz dać ten jeden pass.

Te nie są zauważone dla ich wielkości, więc powinny one pasować dobrze w większości przestrzeni.

Idealnie, powinny być używane w salonie lub przy wejściu. Ich styl pozostawia wrażenie, ale może wyglądać trochę off w innych ustawieniach, takich jak kuchnie lub sypialnie.

Żyrandole bębnowe

Forma cieniowanego żyrandola, żyrandole bębnowe zostały nazwane ze względu na ich osobliwy kształt. Choć nie musi to dotyczyć każdego elementu w tej kategorii, wiele z nich ma pojedynczy, okrągły klosz nad wszystkimi światłami, który przypomina nieco bęben.

Klosze mogą pomóc w nadaniu romantycznego blasku, więc jeśli szukasz czegoś, co będzie pasować do Twojego miłosnego gniazdka, wybierz żyrandol w kształcie bębna.

Mogą one różnić się wielkością, więc najlepiej jest przyjrzeć się kilku modelom przed podjęciem decyzji, który z nich będzie najlepiej pasował do Twojego domu.

Żyrandole przejściowe

Mieszanka starej szkoły i nowej szkoły, żyrandole przejściowe łączą w sobie całą futurystyczną rześkość nowoczesnego żyrandola z całą rustykalną elegancją starszego modelu.

Jednym zdecydowanym plusem tego unikalnego typu żyrandola jest to, że powinien on pasować całkiem ładnie do każdego z tych stylów, a być może także do kilku innych.

Te pracują dobrze w jadalniach i wejściach, choć niekoniecznie w sypialniach.

Żyrandole misy

Do najbardziej uproszczonych projektów należy żyrandol w kształcie misy, czyli oświetlenie przypominające kształtem misę. Kształt ten pozwala na uzyskanie ciekawego efektu świetlnego, przy czym znaczna część światła kierowana jest na sufit lub wycieka z otworów w konstrukcji, a sama misa emituje gustowną poświatę.

Ten styl może iść z kilku różnych nastrojów, choć może to być najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy wolą bardziej modnie niedopowiedziane wygląd. Może to być również sposób, aby przejść dla tych, którzy nie tolerują nadmiernego światła dobrze.

Świeczniki misy są w wielu różnych rozmiarach, głównie w oparciu o to, jak nisko misa wisi na niektórych modelach. Większość z nich jednak nie zajmuje dużo miejsca.

Ze względu na swój niski blask, dobrze sprawdzą się w sypialniach lub kuchniach.

Żyrandole z koralikami

Te sprytne modele żyrandoli mogą nadać Twojemu domowi bardziej egzotyczny wygląd. Mogą być również całkiem niezłym elementem konwersacyjnym, ponieważ są wykonane prawie w całości z koralików.

The koraliki sami mogą przychodzić w few różnych formach, z niektóre robić od szkła, inny od drewna, i niektóre forego the koraliki całkowicie w przysłudze skorupy.

Widząc, jak to zajmie dużo pracy, aby duży żyrandol koraliki, większość z nich są prawdopodobnie rozsądnie wielkości i będzie pasować w większości pokoi. Wystarczy powtórzyć, to jest bardzo hit-or-miss rodzaj projektu, więc myśleć i może poprosić o opinie przed inwestowaniem w coś.

Jeśli chodzi o pokoje, to może pracować w sypialniach, jeśli idziesz do new-age lub egzotycznego projektu. Mogą one również pracować w kuchni lub wejścia. Zasadniczo, to może iść wszędzie, że pasuje do stylu.

Żyrandole klatkowe

W tym, co jest ogromnym testamentem dla nowoczesnej architektury, żyrandole klatkowe to skomplikowane projekty, w których światło znajduje się w centrum ozdobnej klatki. Niektóre z tych projektów sprzyjają bardziej dosłownemu podejściu do koncepcji "klatki", podczas gdy inne przyjmują podejście abstrakcyjne, tworząc okrągłą klatkę z przecinających się okrągłych prętów.

Tak czy inaczej, te typy żyrandoli są często wizualnie oszałamiające i powinny przyciągać wiele uwagi. Żyrandole w klatkach mają tendencję do bycia dość przeciętnej wielkości i powinny pasować bez większych problemów.

Ze względu na swój rozmiar i oszałamiający design, żyrandol w klatce często jest świetnym elementem wejściowym, wiszącym w otwartej przestrzeni nad drzwiami, aby zadziwić gości. Może również pracować w kuchniach lub jadalniach i salonach, ale nie wydaje się być dużo z kawałka sypialni.

Jeśli chodzi o nastrój, trzymałabym się z dala od rustykalnego. Mogłoby się dobrze komponować z nowoczesnym, retro, a nawet bardziej wiktoriańskim wyglądem, jeśli nie przeszkadza Ci lekko steampunkowy element.

To powiedziawszy, dopasuj klatkę do stylu. Jeśli masz bardziej wiktoriański wygląd swojego pokoju, powinieneś pójść w bardziej klasycznie wyglądającą klatkę.

Żyrandole wiązane

Jeśli wybierasz się na naprawdę ozdobne projekty, powinieneś prawdopodobnie przyjrzeć się żyrandolom wiązanym. Żyrandole wiązane zostały wykonane w całej gamie stylów, choć wszystko sprowadza się do jednej rzeczy - wielu warstw i dodatkowych ramion.

Pojęcie warstwowania ma tendencję do tiered żyrandole wyższe niż inne odmiany, chociaż istnieją projekty tam, że są jeszcze wyższe, raindrop i żyrandole klatka schodowa jest dwa z nich.

Zasadniczo, nie idź z krawatowym żyrandolem, chyba że masz dużo miejsca. W przeciwnym razie, spróbuj odłożyć krawatową część z umysłu podczas projektowania. Jeśli tradycyjny żyrandol nie będzie działał, to krawatowy tradycyjny też nie. To samo odnosi się do prawie każdego stylu, który oferuje odmiany wiązane.

Jeśli można je dopasować, choć, sprawiają, że wielki kawałek do jadalni, wejścia i salonów.

Skromne do nowoczesnych i wszystkie inne rodzaje żyrandoli
Niezależnie od tego, jaki jest Twój styl, jest tam żyrandol, który pasuje do niego idealnie. Twoja podróż z żyrandolami tak naprawdę dopiero się zaczyna.

Teraz, gdy wiesz więcej o typach żyrandoli, od szklanych po kryształowe, od tradycyjnych po nowoczesne. Jesteś teraz w lewo z zadaniem znalezienia dobrego miejsca, które sprzedaje żyrandole.

oświetlenie wnętrze