Post

Zaprojektuj oświetlenie ogrodu już na etapie projektu

instalacja elektryczna do ogrodu

Podstawowa elektryczna instalacja powinna być założona przy wejściu do domu oraz przy bramie oraz furtce. Warto także, by znalazła się na ścieżkach, które doprowadzają do budynku. W takich miejscach lampy będą się paliły bardzo często.

Nie muszą także dawać dużo światła. Może to być oświetlenie punktowe, które powinno się dobrze sprawować. Oświetlenie, które będzie się znajdowało na tarasie lub też w głębi posesji może być przygotowane nieco później, gdy będziemy już wiedzieć, gdzie chcemy spędzać w takim terenie najwięcej swojego czasu. Jeśli nie chce się zniszczyć takich ścieżek, które już istnieją oczywiście warto wszystko sobie dobrze planować już na etapie projektowania takiego ogrodu.

Jeśli chodzi o rozproszenie mroku w ogrodzie można zdecydować się na wiele różnorakich propozycji. Od zwykłych latarek przez różnorakie reflektory, które podświetlą bardzo dobrze korony drzew. Obecnie możliwości jest naprawdę tak bardzo wiele, że każdy będzie w stanie dla siebie wybrać coś interesującego. Czasami chcemy także oświetlać jeden wybrany punkt w ogrodzie. W takim przypadku trzeba się zdecydować na zamontowanie specjalnego światłą punktowego, które będzie właśnie padało na ten jeden konkretny element i będzie on skutecznie oświetlony. Oświetlenie górne stosuje się w takich miejscach jak taras czy altana oraz ulubiona ławka.

lampy solarne do ogroduLampy solarne na energię słoneczną

Jeśli w naszym ogrodzie nie będziemy mieli przygotowanego podłączenia do sieci elektrycznej, albo rozciąganie takiego połączenia nie będzie miało sensu będzie można się zdecydować na to, by założyć lampy solarne. Dają one mało światła, ale mogą oświetlać ścieżki czy schody. Światło w podłożu Takim bardzo modnym trendem będzie obecnie umieszczenie świecących elementów w podłożu. Najczęściej mają one postać kostek albo płytek i mogą się one stapiać z otoczeniem. Nocą, gdy zaczynają świecić pojawiają się między nimi różnorakie różnice. Po takich elementach można nawet chodzić, ponieważ są one bezpieczne i wygodne. Mogą również wytrzymywać ciężar dorosłej osoby a nawet przejeżdżającego po tym samochodu.