Post

Co powinieneś wziąć pod uwagę przy kupowaniu żyrandola?

Żyrandole to doskonały sposób, aby nadać każdej przestrzeni w Twoim domu ten dodatkowy czynnik WOW. Jednak nie chcesz popełnić błędu kupując żyrandol, który nie jest odpowiedni do pokoju. Skąd wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego żyrandola do Twojego wnętrza? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się! 

Niewiele jest rzeczy, które mogą dodać poczucie klasy do domu, tak jak żyrandol. Niezależnie od tego, czy jest to wielkie arcydzieło, czy prosta, ale elegancka oprawa oświetleniowa, żyrandol na pewno wie, jak rozjaśnić pokój. 

Dobry wybór kryształowego żyrandola do jadalni może sprawić, że Twoja jadalnia będzie bardziej przytulna. Lśniący kryształowy wentylator sufitowy może sprawić, że Twoja sypialnia będzie jeszcze bardziej komfortowa niż już jest. Aby uzyskać najwięcej z żyrandola, chociaż, trzeba wiedzieć, co szukać przy zakupie jednego.  

Kupno żyrandola wymaga wiele przemyśleń. To nie jest decyzja, którą możesz podjąć dla kaprysu lub tylko dlatego. Ale, to nie musi być nadmiernie skomplikowane, albo! 

Oto wszystko, co musisz zrobić, aby znaleźć idealny żyrandol do swojego domu. 

Różne rodzaje żyrandoli 

Bądź ostrożny, aby nie pomylić się z wszystkimi różnymi rodzajami świateł żyrandoli i ramek, gdy kupujesz żyrandol. To nie jest tylko o posiadaniu czegoś ładnego w swoim domu. Musisz znaleźć żyrandol o odpowiednim kształcie, stylu i proporcjach. 

Istnieje wiele odmian tego, jak żyrandol może wyglądać. Od materiału, z którego jest wykonany, do ilości miejsca, które zajmuje, zakupy żyrandoli oferują więcej opcji, niż możesz być na to przygotowany. 

Skup się na następujących szczegółach, aby lepiej zawęzić wszystko. 

Kształt 

Niektóre żyrandole wyglądają jak okrągła klatka, podczas gdy inne są eleganckimi szklanymi pudełkami zrobionymi tak, by zwisały z sufitu. Istnieją również żyrandole klastra, które są rodzajem jak nowoczesne podejście do tradycyjnych żyrandoli kryształowych. 

Nie wspominając, bębnowe żyrandole, empire żyrandole, i żyrandole wyspowe. Niektóre style dowodzą uwagę i innych, które uzupełniają pokój w bardziej subtelny sposób. 

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie żyrandola?

Styl 
Jak ty kiedykolwiek będziesz decydować między wszystkie kształtami żyrandole tam? Przez considering który ones best dopasowywają inside wystrój styl ty już masz w twój domu. 

Kształty żyrandoli, takie jak wzory empire, kształty kryształowe i mini żyrandole szklane są idealne dla domów wysokiej klasy. Są one stworzone dla wyrafinowania i elegancji. 

Inne kształty, takie jak koło wozu, styl latarni lub żyrandol bębnowy, tworzą więcej komfortu i przytulności niż elegancji. Są one idealne do domów wiejskich z francuskimi detalami lub w stylu vintage. 

Pozostaje jeszcze kwestia dopasowania żyrandola do industrialnego stylu wystroju lub wnętrza shabby chic. Jeśli nie wiesz, jakie są najlepsze żyrandole do Twojego domu, pomyśl najpierw o jego wystroju.  

Co powinieneś wziąć pod uwagę przy zakupie żyrandola?

Właściwa waga i rozmiar żyrandola 
Oprócz estetyki kupowania żyrandola, trzeba pomyśleć o kilku praktycznych rzeczach, też. Najważniejszą z nich jest waga. 

Bez względu na to, jak pięknie wygląda pewien wybór, nie jest on właściwy, jeśli Twój dom nie może go utrzymać. Zastanów się, jak planujesz powiesić swój nowy żyrandol. 

Co ważniejsze, zastanów się, czy Twój "wymarzony" żyrandol jest dla Ciebie odpowiednim rozmiarem, czy nie. Być może będziesz musiał pójść na kompromis, jeśli nie będzie wyglądał dobrze w jakimś pomieszczeniu. 

Sprawdź ten przewodnik po rozmiarach żyrandoli, aby pomóc Ci dowiedzieć się, jaki jest właściwy rozmiar żyrandola dla Twojego domu. 

Idealne umiejscowienie dla twój nowego kawałka dekoracji 

Większość ludzi myśli, że żyrandole są tylko dla ładnych jadalni lub dużych salonów. Tam są więcej niż to. Obecnie żyrandole stają się coraz bardziej popularne dla klatki schodowej, a nawet sypialni.  

Do kuchni i jadalni 
Podczas gdy posiadanie żyrandola w jadalni ma sens, nie każdy zauważa sposób, w jaki może on oświetlić kuchnię. Nie jest to szczegół, który należy przeoczyć, zwłaszcza jeśli kuchnia ma otwarty układ, który prowadzi do sąsiednich pokoi. 

Wyobraź sobie dwa proste, nowoczesne żyrandole wiszące nad wyspą kuchenną lub jeden, który przykuje Twoją uwagę w momencie, gdy do niej wejdziesz. Zamknij oczy i wyobraź sobie siebie gotującego i bawiącego się w tej przestrzeni, pokazując swój nowy żyrandol. 

Co powinieneś wziąć pod uwagę przy zakupie żyrandola?

W sypialni 
Niektóre żyrandole są przeznaczone do pokazania się i inne są bardziej dla Twoich oczu tylko. Tak jest w przypadku opraw oświetleniowych do sypialni. 

Twoja sypialnia jest twoją małą ucieczką w dużym domu. To jest twoje specjalne miejsce do dzielenia się z partnerem i po prostu być sobą. Podczas gdy ekstrawagancki żyrandol może nie pasować do rachunku tutaj, uspokajający, prosty żyrandol może pasować po prostu dobrze. Rozważ to następnym razem, gdy leżysz na swoim łóżku i patrzysz na swój goły sufit. 

Do powieszenia w foyer 

Czy chcesz zadziwić swoich gości w momencie, gdy przechodzą przez frontowe drzwi? Jeśli masz otwarte wejście, wykorzystaj tę przestrzeń tak bardzo, jak to tylko możliwe. Powieś żyrandol w foyer, aby zdmuchnąć swoich gości. 

Pamiętaj, że wysokość żyrandola nad podłogą musi być zgodna z normą. Żyrandol nigdy nie powinien być mniejszy niż 7 stóp od podłogi, gdy jest zawieszony w foyer. Domy z wyższymi sufitami i pojedynczym piętrem mogą mieć żyrandol nawet dalej od ziemi, a te z dwoma piętrami powinny mieć poziom żyrandola do drugiego piętra.  

To przykuwa uwagę bez względu na to, ile razy pewien przyjaciel lub członek rodziny był w twoim domu. Za każdym razem, gdy przyjeżdżają, są pewni, że będą tak samo pod wrażeniem jak wcześniej. 

Spełnij swoje marzenia o żyrandolu 

Jeśli od lat marzysz o zakupie żyrandola, nadszedł czas, aby te marzenia się spełniły. Nawet jeśli jesteś dopiero na etapie badań lub wciąż oszczędzasz, im szybciej rozpoczniesz proces, tym szybciej nowy żyrandol dotrze do Twoich drzwi. 

oświetlenie żyrandol