Post

Kinkiety – dostępne rozwiązania. Co warto wiedzieć przed zakupem?

jaki kinkiet kupićChyba każdy zgodzi się z tym, że oświetlenie to ważny element każdego domu. Przez oświetlenie buduje się nastrój i charakter wnętrz. Dlatego trzeba starannie ten element wybierać. Jeśli chcemy kupić kinkiety warto wiedzieć o nich coś więcej i pamiętać, że jest to raczej element wspomagający.

Zastosowanie

Światło z kinkietów jest delikatne, dlatego nie będzie zastępować oświetlenia górnego. Oprawy montuje się na ścianach bądź też na meblach. Kinkiety zazwyczaj mają charakter dekoracyjny i są wspomagającym oświetleniem. Podświetla się nimi ciągi komunikacyjne, obrazy i lustra. Dlatego można nimi podkreślać pewne elementy architektoniczne pomieszczeń. Kinkiety są chętnie stosowane również jako lampki nocne. Otrzymujemy z nich łagodne światło, które nie będzie utrudniać zaśnięcia. Dlatego jeśli będzie dobrze zamontowany nad łóżkiem może się palić nawet całą noc, dlatego sprawdzi się w pokoju dziecka.

Bogactwo wzorów

Oferowane nam kinkiety są mocno zróżnicowane pod kątem estetycznym. Znajdziemy klasyczne kinkiety, które wzornictwem nawiązują do poprzednich epok jak i też bardziej nowoczesne rozwiązania. W większości kinkietów mamy wygięte w łuk ramiona, które wychodzą z podstawy przyjmującej różne kształty. Na podstawie bardzo często umieszcza się dodatkowe zdobienia, często wykorzystuje się motyw roślinny a materiał to stal, mosiądz czy aluminium. W nowoczesnych kinkietach stawia się na większą oszczędność wzorów. Dlatego pojwiają się bardziej rozbudowane kształty, ale nie ma motywów kwiatowych. Oprawa do kinkietu może mieć różne formy. Jeśli klosz będzie zamknięty otrzymamy światło dyskretne, natomiast przy otwartym będzie się ono odbijać od podłogi bądź sufitu w zależności jak będzie ułożony klosz.

Jak wybrać kinkiet?

ładny kinkietPrzy wyborze kinkietów trzeba sobie rozważyć, gdzie będą montowane. Zanim w ogóle się zdecydujemy trzeba pomyśleć o tym jaką rolę ma spełniać ten element świetlny. Trzeba wiedzieć czy zależy nam bardziej na świetle skupionym czy rozproszonym. Te wszystkie elementy mogą się okazać decydujące. Producenci oświetlenia dają nam obecnie wiele różnych propozycji i znajdziemy między innymi lampy i kinkiety, które należą do jednej serii. Trzeba sobie zawsze dobrze przemyśleć zakupy, by wiedzieć czy poszczególne elementy będą w stanie stworzyć zgraną całość. oświetlenie warto bowiem utrzymać w jednym tonie kolorystycznym.