Post

Przewodnik układu: 3 sposoby na zaprojektowanie sypialni 8×8

W naszej serii przewodników po aranżacji znajdziesz rozwiązania dla pomieszczeń o różnych kształtach i rozmiarach. Pokazujemy różne sposoby na rozplanowanie przestrzeni - ponieważ jesteśmy wielkimi zwolennikami pracy z tym, co masz! Dziś zajmiemy się trudnym zagadnieniem: niewielkim układem sypialni 8×8.

Przestrzeń: Sypialnia 8×8

Wyzwanie: To bardzo mała sypialnia, co może sprawić, że zmieszczenie w niej wszystkiego, czego potrzebujesz, stanie się wyzwaniem. Do tego ma troje drzwi (główne drzwi do sypialni, szafę i francuskie drzwi na patio), co dodatkowo komplikuje układ.

Sypialnia o powierzchni 64 stóp kwadratowych jest zdecydowanie mniejsza od przeciętnej wielkości sypialni. Ale nie jest też niespotykana. Podczas gdy na pierwszy rzut oka może czuć się niemożliwe, aby zmieścić wszystko, co chciałoby się w sypialni na tak małej przestrzeni, nie musisz obniżać standardu do pojedynczego łóżka, aby to zadziałało.

Klucz jest decydować co ty najwięcej chcesz i potrzebujesz w twój sypialni. Ty prawdopodobnie będziesz musiał robić niektóre poświęceniom - ty po prostu no możesz mieścić wszystko w 8×8 sypialni układzie jak ty możesz w 20×20 sypialni. Ale myślimy, że będziesz zaskoczony widząc jak urocza i funkcjonalna może być taka mała przestrzeń!

Gotowy, by zbadać kilka opcji układu? Zaprojektowaliśmy 3 układy dla tej sypialni 8×8, aby pomóc Ci odkryć wszystkie możliwości, jakie ta mała przestrzeń może zaoferować!

Pomysł na układ #1: Maksymalizacja opcji przechowywania

Ten układ jest świetny dla kogoś, kto chce zmaksymalizować swoje opcje przechowywania. Ławka do przechowywania i 5-szufladowa komoda, wraz z miejscem do przechowywania pod łóżkiem, oferują mnóstwo miejsca do przechowywania i organizowania, pomimo niewielkiej powierzchni tego pokoju.

sypialnia

Pomimo wielu funkcji upchniętych na tak małej przestrzeni, sypialnia nie sprawia wrażenia przepełnionej. To dlatego, że utrzymaliśmy otwarte przejścia. Ustawiliśmy pełnowymiarowe łóżko w rogu, pozostawiając otwartą przestrzeń w kształcie litery "L" - utrzymując otwartą drogę od drzwi sypialni do szafy i drzwi balkonowych.

W małej przestrzeni najważniejsze jest, aby pracować w górę, a nie na zewnątrz. Oznacza to zajmowanie mniej miejsca na podłodze, a więcej na ścianach.

 • Wysoka komoda dodaje dużo miejsca do przechowywania ubrań, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca na podłodze, a pływająca półka powyżej daje dodatkową powierzchnię na dekoracje.
 • Zawieszenie obrotowego kinkietu nad łóżkiem zapewnia oświetlenie nocne bez konieczności stosowania stacjonarnej szafki nocnej.
 • A haczyki nad ławką (która pełni funkcję siedziska i ukrytego schowka) to świetne miejsce do wieszania szali, kapeluszy, torebek, kluczy i innych rzeczy.

Wszystkie te małe hacki pomogą Ci maksymalnie wykorzystać ograniczoną przestrzeń na podłodze.

Ponieważ łóżko jest schowane w rogu, a zewnętrzna krawędź jest tuż przy drzwiach sypialni, nie ma miejsca na szafkę nocną. Jednak zastosowanie stolika typu c-table daje Ci pewną funkcjonalność przy łóżku.

 • Wysuń go, obok łóżka, aby uzyskać powierzchnię do ustawienia nocnych drobiazgów.
 • Wsuń go w łóżko, gdy chcesz sięgnąć do szafy.
 • Przesuń go na ławkę, aby uzyskać prowizoryczne miejsce do pracy, ponieważ jego powierzchnia jest wystarczająco duża, aby zmieścił się na nim laptop!

Nie masz szafki nocnej? To żaden problem. Zobacz więcej alternatyw szafek nocnych, jeden z naszych ulubionych hacków dla małych sypialni!

Pomysł na aranżację #2: Kombinacja sypialni i domowego biura

Czy uwierzyłbyś, że możesz zmieścić domowe miejsce pracy w układzie sypialni 8×8 bez poświęcania funkcjonalności swojej sypialni jako miejsca odpoczynku i relaksu? Cóż, uwierz w to. Ten układ jest idealny dla kogoś, kto potrzebuje przestrzeni do pracy, ale nie ma oddzielnego domowego biura.

Ustal, co jesteś skłonny poświęcić. W tak małej przestrzeni, trzeba dokonać poświęceń. Aby zmaksymalizować przestrzeń i zrobić miejsce na miejsce do pracy, musieliśmy ustawić łóżko naprzeciwko drzwi balkonowych. Ale na szczęście drzwi otwierają się na zewnątrz, więc balkon jest nadal dostępny!

Aby ten układ zadziałał, zdecydowaliśmy się na bardziej "filigranowe" meble w całej przestrzeni.

 • Pełnowymiarowe łóżko zamiast królowej pozwala na więcej miejsca do chodzenia między meblami.
 • Przestrzeń jest dalej zmaksymalizowana przez użycie szafki nocnej, która jest większa niż przeciętna szafka nocna, ale mniejsza niż komoda, ale wciąż daje Ci przyzwoitą ilość miejsca do przechowywania.
 • Montowany na ścianie regał/biurko combo wykorzystuje pionową przestrzeń, dając Ci nie tylko miejsce do pracy, ale półki na książki, pojemniki do przechowywania i wystrój.
 • Decydując się na mały stołek zamiast pełnowymiarowego krzesła biurowego, oszczędzasz dodatkowe miejsce na podłodze, ponieważ można go w całości schować pod biurkiem.

Nie jesteś pewien, jak wyposażyć swoją małą przestrzeń? Przeczytaj nasz przewodnik po meblowych must-haves w małym mieszkaniu!

Ważne jest, aby jak najlepiej wykorzystać każdą stopę kwadratową układu salonu 8×8, przemycając dodatkowe funkcje, gdzie tylko się da.

 • Udało nam się przemycić dodatkowe miejsce do przechowywania, decydując się na podwyższone łóżko, które pozwala na wsunięcie pod nie pojemników do przechowywania.
 • Duży kosz na śmieci, schowany w rogu, wykorzystuje przestrzeń, która w przeciwnym razie byłaby zmarnowana.
 • W tylnej części drzwi do sypialni znajduje się lustro, które jest blisko szafy i zapewnia dużą funkcjonalność podczas szykowania się do pracy.
 • Montowany na ścianie wieszak na płaszcze oferuje miejsce do powieszenia toreb i płaszczy, utrzymując je z dala od mebli lub podłogi!

Pomysł na aranżację #3: Prosty i minimalistyczny

Ta opcja układu jest idealna dla tych, którzy przede wszystkim chcą używać swojej sypialni jako miejsca do relaksu i snu i nie potrzebują dodatkowych funkcji w tej przestrzeni. Nie ma miejsca na nic poza łóżkiem i dwiema szafkami nocnymi, co pozwala zachować prostotę funkcji. (Chociaż, ten układ pozostawia miejsce na łóżko queen-size!) Jest to idealny układ dla pary, ponieważ oferuje dostęp do obu stron łóżka i ma miejsce na indywidualne szafki nocne.

Utrzymanie symetrycznego układu ustanawia wizualną równowagę i poczucie minimalizmu, co jest ważne dla małych przestrzeni. Ten układ nie zostawia tony powierzchni podłogi, więc pomijając wszelkie dodatkowe meble i utrzymując przestrzeń ściśle symetryczną utrzymuje ją z poczucia zagracenia.

Z takim uproszczonym układem i w takiej małej sypialni, utrzymanie minimalnego stylu mebli, z czystymi liniami, pomoże stworzyć poczucie wizualnej otwartości w przestrzeni.

Ta opcja układu nie oferuje tony powierzchni dla rzeczy niezbędnych i wystroju. (Szczerze mówiąc, są to tylko dwie szafki nocne!) Aby zmaksymalizować te dwie powierzchnie, zdecydowaliśmy się na wiszące lampy nad łóżkiem, aby utrzymać szafki nocne w czystości, jednocześnie oferując oświetlenie otoczenia. Kinkiety również mogą się sprawdzić!