Post

Wszystko co musisz wiedzieć o kupowaniu spiralnych żyrandoli

Spiralne żyrandole stanowią ostateczny element wystroju domu. Jednym słowem, są one show-stopping. Co więcej, nigdy nie miałeś więcej opcji, jeśli chodzi o znalezienie idealnego kawałka dla swojego domu.

Oczywiście, ze względu na ich bardzo widoczne i aresztowania jakości, należy również wybrać swój projekt z ostrożnością. Podobnie jak w przypadku naszyjnika z diamentów lub torebki Gucci, nie chcesz łączyć tego zapierającego dech w piersiach akcesorium z byle jakim wyglądem (a.k.a. przestrzeni życiowej).

W przeciwnym razie ryzykujesz, że z pięknego wyglądu staniesz się ozdobą. Na szczęście mamy dla Ciebie wskazówki, których potrzebujesz, aby odnieść sukces, jeśli chodzi o wypełnienie przestrzeni wspaniałym kunsztem spiralnego żyrandola.  

Czytaj dalej, aby poznać nasz przewodnik po przekształcaniu przestrzeni za pomocą tego przyciągającego uwagę elementu wystroju. 

Żyrandole spiralne 101

Żyrandole emanują poczuciem czystej bujności i luksusu. Mogą przekształcić to, co niepamiętne i mało imponujące, w to, co eleganckie i niezapomniane. A wszystko to w czasie potrzebnym do ich powieszenia. 

Ale podczas gdy można udekorować prawie każdą przestrzeń odpowiednim żyrandolem, spiralne projekty to zupełnie inna gra. Wymagają one wielkich przestrzeni, w których mogą funkcjonować zarówno jako dekoracja, jak i sztuka. 

Choć prawdopodobnie od razu pomyślisz o klatkach schodowych jako o idealnym otoczeniu dla tych niezwykłych dzieł, mogą one również odmienić salon lub pokój dzienny w domu inspirowanym stylem połowy ubiegłego wieku. Zwłaszcza w połączeniu z odpowiednimi dziełami sztuki i meblami. 

Oczywiście, jeśli weźmiesz ten sposób dekorowania, będziesz musiał poświęcić żyrandolowi dużo miejsca i uwagi. Oznacza to umieszczenie w centrum pokoju z implikacją, że ruch porusza się wokół kawałka. 

Dlaczego? Ponieważ żyrandole spiralne charakteryzują się dramatycznymi, ekspansywnymi długościami. W centrum pokoju wyglądają one najlepiej sięgając od sufitu do zaledwie kilku cali nad podłogą. 

Czego szukać w żyrandolu spiralnym

Poza wyborem przestrzeni, którą chcesz udekorować z troską, musisz również zrozumieć swoje opcje, jeśli chodzi o znalezienie idealnego żyrandola spiralnego dla Twojego domu.

Wiele żyrandoli spiralnych jest wykonanych z kryształu, a zdecydowana większość z nich charakteryzuje się musującymi kaskadami światła zmniejszającymi się w rozmiarze z góry na dół jak odwrócona piramida. W ten sposób przyciągają one Twoje oczy w górę.

Jeśli chodzi o wybór kawałka jakości, należy rozważyć typ kryształu i cięcia. Będziesz musiał starannie wybrać pomiędzy maszynowym i ręcznym cięciem w oparciu o swój budżet i ogólną estetykę. 

Podczas gdy żyrandole kryształowe mogą być produkowane w różnych stylach i wzorach, kawałki kryształu powinny robić to, co mówią. Upewnij się więc, że decydujesz się na oprawę z pięknymi pojedynczymi elementami. 

Coś starego, coś nowego

Jednym z najbardziej popularnych ujęć tego elementu dekoracyjnego pozostaje podwójna spirala. Ten projekt okazuje się zarówno elegancki, jak i świetlny, ponieważ każdy z kryształów użytych w konstrukcji świeci w blasku oprawy oświetleniowej żyrandola. 

Dla tego projektu, szukać lekkich uchwytów featuring oświetlenie LED. Chociaż może być kuszony, aby przejść z bardziej przystępnych kawałek, takich jak centrum ślubu bez mocowania oświetlenia, będziesz tęsknić za świecącą jakość pełnego wyświetlacza. 

Niektóre kapryśne przeprojektowania podwójnych spiral obejmują współczesne żyrandole z podświetlanymi zawieszkami w kształcie gwiazdek. Te dodać funky, nowoczesny apel do każdej przestrzeni, podczas gdy nadal przywołując przyciągające wzrok cechy bardziej tradycyjnych odpowiedników.

Inną wspaniałą odmianą podwójnej spirali jest styl raindrop. Są one dostępne w różnych wzorach, w tym spiralnej kuli. Kryształy w kształcie kropli deszczu o różnych rozmiarach wyróżniają ten kawałek, nadając mu organiczny, naturalny charakter. 

Choć mniej formalne niż tradycyjne style, kryształowe żyrandole spiralne w kształcie kropli deszczu udowadniają tylko odpowiednią ilość osobliwego przepychu dla jedynej w swoim rodzaju przestrzeni. 

Inne względy dekoracyjne

Gdy ty badasz możliwości gdy ja przychodzi kupować spiralę żyrandol, tutaj są niektóre inni rozważania utrzymywać w pamięci. Te zawierają identyfikujący purpose twój żyrandol, rozmiar, i jak ono trzyma przestrzeń w twój pokoju.

Jeśli chodzi o intencję, musisz rozważyć cel, jaki żyrandol wnosi do Twojej przestrzeni. Czy będziesz czytać lub robić rzemiosła w pokoju? Jeśli tak, wiedz, że będziesz potrzebować innego źródła światła oprócz żyrandola. 

Dlaczego? Ponieważ żyrandole emitują światło otoczenia lub światło ogólne. Oznacza to, że równomiernie rozpraszają światło z pośredniego źródła. 

Wynik? Ogólna iluminacja. 

Podczas gdy ambient wygląda niesamowicie i dodaje pięknej jakości do każdego pomieszczenia, nie oferuje światła zadaniowego. Zamiast tego, aby wygodnie wykonywać zadania takie jak czytanie, rozwiązywanie krzyżówek czy wyszywanie krzyżyków, trzeba polegać na bezpośrednim źródle światła. 

W skrócie, żyrandol reprezentuje oświetlenie dekoracyjne, a więc powinien być traktowany jako taki.

Jedna z naszych ulubionych wskazówek dotyczących wystroju domu?

Rozważ umieszczenie go na ściemniaczu. W ten sposób dodasz poziom funkcjonalności do swojego żyrandola, sprawiając, że będzie można go dostosować do każdej okazji. Większość żyrandoli ma więcej możliwości oświetleniowych niż jest to konieczne, aby dodać dramatyzmu do Twojej przestrzeni.

Ale w połączeniu ze ściemniaczem można je odpowiednio wyregulować. A ponieważ światło staje się tym cieplejsze, im bardziej jest przyciemnione, możesz zmienić ogólną estetykę i nastrój pomieszczenia.

Więcej przemyśleń na temat oświetlenia

Chcesz wiedzieć, jak kupić żyrandol spiralny? Oprócz wyboru takiego z wysokiej jakości kryształami i projektu, który pasuje do Twojej przestrzeni, będziesz chciał pomyśleć bardziej szczegółowo o oświetleniu.

Dzisiejsze żyrandole są dostępne z opcjami żarówek, które należy poznać przed zakupem. Te różnice mogą mieć wpływ na odczucia w przestrzeni, w której się znajdują, a także na ogólną efektywność energetyczną oprawy. Do wyboru masz następujące żarówki:

  • LED
  • CFLs
  • Żarówki halogenowe

Światło emitowane przez żarówki LED jest najbardziej energooszczędne. Co więcej, technologia ta przeszła długą drogę w ciągu ostatnich kilku lat. Żarówki LED są pięć razy bardziej wydajne i 25 razy trwalsze niż tradycyjne żarówki.

To może przełożyć się na duże oszczędności dla właścicieli domów. A Ty nie musisz się martwić o irytację związaną z wymianą żarówek prawie tak często.

Świetlówki kompaktowe (CFL) stanowią mniejszą wersję starych żarówek. Mają one również bardziej zwinny kształt. Wykazują trzy do czterech razy większą wydajność energetyczną niż tradycyjne żarówki i mogą trwać sześć do 10 razy dłużej.

Żarówki halogenowe są najnowocześniejszą wersją starych żarówek. Są o 30 procent bardziej energooszczędne niż ich tradycyjne odpowiedniki i działają do trzech razy dłużej. Dobrze sprawdzają się w połączeniu ze ściemniaczami. 

To powiedziawszy, nie wszystkie żyrandole okazują się kompatybilne z wszystkimi typami żarówek. To jest inny czynnik utrzymywać w pamięci gdy ty szukasz dla perfect spiral żyrandol rozjaśniać twój dom. 

Czego szukać w spiralnym żyrandolu

Jeśli szukasz sposobu na zrobienie oszałamiającego wrażenia, nic nie pasuje do rachunku całkiem jak żyrandole spiralne. Dzięki powyższym wskazówkom jesteś na dobrej drodze do lepszego zrozumienia typu oprawy, która będzie dobrze działać w Twojej przestrzeni. 

Oprócz stylu, designu i opcji oświetlenia, musisz również rozważyć wymiary swojego pokoju i idealne umiejscowienie.

oświetlenie lampa żyrandol